× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
19 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

sklep medyczny Buczkowice

Wypożyczalnia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego – Kiedy warto z niej korzystać?

Zarówno osoby chore i niepełnosprawne, jak i ich opiekunowie, często borykają się z problemami, związanymi z brakiem odpowiedniego sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Warto bowiem wiedzieć, że refundacja NFZ obejmuje jedynie niektóre jego grupy, a cena wielu urządzeń przekracza możliwości finansowe zainteresowanych ich zakupem osób. Rozwiązaniem, które w tych warunkach znajduje coraz szersze zastosowanie, jest wynajęcie niezbędnego wyposażenia. Jakie korzyści można dzięki temu osiągnąć?

Czy wypożyczenie sprzętu medycznego jest bardziej opłacalne od jego kupna?

Wypożyczenie sprzętu rehabilitacyjnego jest ciekawą opcją przede wszystkim dla osób, które nie dysponują dużymi zasobami finansowymi. Rozwiązanie to umożliwia im korzystanie z najnowszych zdobyczy techniki medycznej, bez konieczności jednorazowego wydatkowania dużych sum na zakup wyposażenia. Można również, dzięki wcześniejszemu wynajęciu, wypróbować sprzęt, który docelowo chcemy zakupić. Dużą popularnością cieszą się w związku z tym firmy, takie jak Patronus – sklep medyczny, które zajmują się zarówno sprzedażą urządzeń rehabilitacyjnych i medycznych, jak i ich wypożyczaniem. Wynajęcie wyposażenia jest też znakomitym rozwiązaniem, jeżeli przewidujemy, że będzie nam ono potrzebne jedynie przez krótki czas.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny jest dostępny w wypożyczalniach?

Należy przy tym zaznaczyć, że wypożyczalnie sprzętu medycznego zapewniają szeroki wybór urządzeń, dostępnych w takiej formie użytkowania. Największą grupę wśród nich stanowią zwykle przedmioty ortopedyczne, takie jak balkoniki, kule, wózki, gorsety i ortezy. Bardzo często udostępniany jest też sprzęt, służący niwelowaniu barier architektonicznych – krzesła prysznicowe, wózki toaletowo-prysznicowe, rampy, podnośniki czy schodołazy. Można również wypożyczyć inhalatory i koncentratory tlenu oraz łóżka, poduszki i materace przeciwodleżynowe. Ważną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu, dlatego też warto korzystać z usług podmiotów, które oferują fachowe doradztwo w tym zakresie.

sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym

Kto korzysta z usług wypożyczalni sprzętu medycznego?

Klientami wypożyczalni urządzeń rehabilitacyjnych nie są, wbrew obiegowej opinii, jedynie seniorzy i ich opiekunowie. Bardzo często z usług firm tego typu korzystają na przykład stosunkowo młode osoby, które uległy wypadkom, przeszły ciężką chorobę lub zostały poddane poważnym zabiegom operacyjnym. Wynajęcie sprzętu rehabilitacyjnego, ułatwiającego im codzienne funkcjonowanie podczas rekonwalescencji, jest w ich wypadku dobrym pomysłem, szczególnie wówczas, gdy sytuacja pozwala żywić nadzieję na szybki powrót do zdrowia – zakup drogich urządzeń jest w takiej sytuacji nieopłacalny z ekonomicznego punktu widzenia.

Jaki sprzęt rehabilitacyjny warto wypożyczyć?

Wybierając sprzęt medyczny, który będzie przez nas wypożyczony, warto przede wszystkim kierować się jego użytecznością. Należy wybierać wyposażenie, dzięki któremu użytkownik szybciej powróci do zdrowia lub też takie, które ograniczy uciążliwości, związane z jego niepełnosprawnością lub chorobą. Dobrym pomysłem jest też wynajęcie urządzeń, które mogą pełnić jednocześnie kilka różnych funkcji – przykładem może być wózek inwalidzki z toaletą. Pozwoli to zarówno na ograniczenie całkowitych kosztów najmu, jak i na zmniejszenie powierzchni, potrzebnej do przechowywania sprzętu.