× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

białe zęby

Wybielanie zębów lampą Beyond u dentysty

Masz problemy z kolorem twojego uzębienia? Zastanawiasz się, czy wybielanie zębów jest odpowiednią opcją? Specjaliści kliniki medycyny estetycznej Impladent mają dla Ciebie kilka propozycji.

Wybielanie zębów – co powinieneś wiedzieć?

Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów? Po pierwsze – jest to dość znana procedura. Warto, aby wykonywał ją profesjonalista. Dlaczego? Przede wszystkim potrafi on odpowiednio dobrać metodę wybielania pod dany przypadek i przyczyny, za to wybielając zęby domowymi sposobami, możemy zetknąć się z niemiłymi niespodziankami.

Nie są to metody tak samo skuteczne, jak te profesjonalne. Efekt utrzymuje się krócej. Ważniejsza jest jednak kwestia bezpieczeństwa. Jak sama nazwa wskazuje, „gabinet medycyny estetycznej” to miejsce, gdzie pracują wykwalifikowani lekarze, higienistki itp.

Przykładowo – niektóre przebarwienia mogą brać się z przebiegu chorób lub antybiotykoterapii – inaczej potraktuje się takie zęby, a inaczej te, które naturalnie mają żółtawy kolor. Ważna jest także kwestia ewentualnej nadwrażliwości (dotyka sporej liczby osób). Wybiera się wtedy metodę, która pozwoli na jak największy komfort pacjenta i uniknięcie większego bólu. Stan uzębienia jest sprawdzany, zanim podejmie się decyzję o zabiegu – pomaga w diagnozie danego przypadku.

Wybielanie zębów lampą Beyond

Wybielanie zębów lampą Beyond jest jedną ze skutecznych metod wybielania zębów. Ten sposób jest dosyć znany i popularny. Jego niewątpliwa zaleta to bezbolesność wykonywania zabiegu.

Na zęby kładzie się specjalny żel. Pod wpływem niebieskiego światła lampy Beyond, zawarte w nim składniki zaczynają aktywować swoje działanie. Możliwe jest uzyskanie zębów bielszych nawet o osiem tonów! Co więcej, aby efekty były zauważalne, wystarczy tylko jedna wizyta w gabinecie medycyny estetycznej.

System wybielania lampą Beyond oraz procedury zostały opracowane na jednym z amerykańskich uniwersytetów – w New Jersey. Cały zabieg trwa półtorej godziny.

Lampa Beyond – przeciwwskazania

Jak w każdej procedurze medycznej istnieją określone przeciwwskazania do zastosowania danej metody. Nie inaczej jest w przypadku lampy Beyond. To całkowicie normalne. Jakie więc są przeciwwskazania do jej użycia? Pierwszym ograniczeniem jest wiek. Zaleca się odroczenie wybielania u osób poniżej osiemnastego roku życia. Także stan ciąży oraz późniejsze karmienie dziecka wykluczają z przeprowadzenia zabiegu. Równie ważną negatywną przesłanką jest niewyleczona próchnica zębów. Trzeba najpierw zająć się tym problemem, a gdy już zrobimy porządek, dopiero wtedy możemy zdecydować się na wybielanie lampą Beyond. Więcej informacji: https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/wybielanie-zebow/