× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
24 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

rehabilitacja-z-dojazdem-do-domu

Rehabilitacja z dojazdem do domu – co powinniśmy o niej wiedzieć?

Rehabilitacja z dojazdem do domu pacjenta to nic innego jak profesjonalne zabiegi fizjoterapeuty w twoim domu. To oszczędność czasu, wygoda i komfort, o jakim nawet nie śniłeś na wyciagnięcie ręki. Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz wizytę, a doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu może odwiedzić Cię jeszcze tego samego dnia.

Zalety rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta

Rehabilitacja z dojazdem do domu to przede wszystkim elastyczny grafik dla Ciebie i terapeuty, daje ona możliwość dopasowania indywidualnych planów i także godzin terapii do wszelkich możliwości pacjenta. Zabiegi są zindywidualizowane i wykonywane w miejscu zamieszkania danego pacjenta. Przekłada się to bardzo często na efekty terapii.

Osoba, która z takiej formy korzysta, nie musi do placówki dojeżdżać, dzięki czemu nie musi marnować czasu w korkach lub niewygodnej zatłoczonej komunikacji miejskiej. Fizjoterapia domowa to ogromna oszczędnością czasu.

Aby móc odbyć terapeutyczną sesję, nie musimy opuszczać w ogóle swoje miejsca zamieszkania. Fizjoterapia z dojazdem do domu to głównie oszczędność nie tylko czasu, ale również finansów dzięki ograniczeniu kosztów transportu.

Pamiętajmy też, że rehabilitacja domowa to indywidualnie dobrana terapia w pracy jeden na jeden. Fizjoterapeuta poświecą swojemu pacjentowi maksimum uwagi. A dzięki temu ze rehabilitacja odbywa się w domu otrzymasz również ćwiczenia i instruktarz jak wykonywać je prawidłowo w warunkach domowych pomiędzy spotkaniami z fizjoterapeutą. Dzięki temu unikniesz kupowania zbędne sprzętu czy zmartwień, co do prawidłowości wykonywanych ćwiczeń.

Rehabilitacja z dojazdem do domu krok po kroku

Pierwsza wizyta rehabilitacji z dojazdem do domu to czas na zapoznanie się z fizjoterapeutą oraz przeprowadzenie przez niego szczegółowego wywiadu medyczne, po którym nastąpi badanie manualne.

Te dwa pierwsze kroki, czyli wywiad i badanie maja umożliwić określenie przyczyn dolegliwości, z jakimi zmaga się pacjent. Po ich ustaleniu następuje właściwa diagnoza fizjoterapeutyczna i dopasowanie odpowiednich technik, metod i zabiegów, które umożliwia powrót do zdrowia.

Podczas rehabilitacji z dojazdem do domu doświadczony fizjoterapeuta dobiera indywidualny zestaw ćwiczeń, przy uwzględnieniu możliwości oraz preferencji pacjenta. W większości przypadków sesje łączą bardzo różne fizjoterapeutyczne metody w celu osiągania o wiele lepszych rezultatów.

Dzięki łączeniu rehabilitacyjnych metod każda sesja jest inna oraz może chorego bardziej motywować do dalszej pracy.

Ile trawa rehabilitacja z dojazdem do domu?

Czas trwania rehabilitacji z dojazdem do domu pacjenta jest uzależniony od rodzaju schorzenia. Czas trwania pojedynczej sesji rehabilitacyjnej, to zazwyczaj około 45 minut.

Ćwiczenia oraz częstotliwość terapii w każdym przypadku jest dobierana w sposób indywidualny. Wszystko dzieje się po uzgodnieniu z pacjentem, po wcześniejszym oczywiście szczegółowym wywiadzie i badaniu, kiedy zostanie określona przyczyna dolegliwości i postawiona odpowiednia diagnoza fizjoterapeutyczna.

Pamiętaj że nie potrzebna jest konsultacja lekarska. Fizjoterapeuta może samodzielnie badać i diagnozować pacjenta.

fizjoterapeuta-z-dojazdem-do-domu

Fizjoterapeuta z dojazdem do domu określi i przedstawi plan rehabilitacji domowej, dobierze odpowiednie techniki i metody podpowie również jak często warto się spotykać. Zazwyczaj takie spotkanie mają miejsce dwa lub trzy razy w tygodniu na początku terapii, a kiedy dolegliwości się zmniejszają stan pacjenta się poprawia można ta częstotliwość zmniejszyć, wszystko jednak wyga czasu a ten uzależniony jest od tego, w jakim stanie jest pacjent.

Reasumując, im trudniejsza sytuacja pacjenta tym dłużej trwa rehabilitacja. Dlatego nie warto zwlekać i rozpocząć rehabilitację domową jak najwcześniej dzięki temu unikniesz długiej czy bolesnej terapii i szybko wrócisz do formy.

Doświadczony fizjoterapeuta z dojazdem do domu na terenie Warszawy i okolic:
www.aktywnaklinika.pl
tel: 660 350 359
info@aktywnaklinika.pl