× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
24 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

wózkowanna

Wózkowanna: co to jest i w jaki sposób ułatwia opiekę nad osobą niepełnosprawną?

Wózkowanna – co kryje się pod tą nazwą? W ten sposób określa się wózki kąpielowe, dzięki którym transport, kąpiel i czynności higieniczne w opiece nad osobą niepełnosprawną stają się znacznie łatwiejsze. Przetransportowanie pacjenta, który ma problemy z poruszaniem się, może być trudne – nie mówiąc już o dokładnym myciu. Wózek prysznicowy sprawia, że to zadanie staje się o wiele mniej skomplikowane. 

  • Wózkowanna – co to jest?
  • Bezproblemowe przetransportowanie pacjenta
  • Wóżkowanna: pomoc w opiece nad niepełnosprawnymi

Wózkowanna – co to jest?

Kąpiel i zabiegi higieniczne to coś niezbędnego – również w przypadku osób niepełnosprawnych. Nie jest to jednak łatwe, jeśli dana osoba ma duże problemy z samodzielnym poruszaniem się. Transport do toalety, kąpiel i powrót do łóżka to duże wyzwanie – nawet wtedy, gdy obecna jest dodatkowa osoba do pomocy. Wózkowanny umożliwiają przewiezienie pacjenta bezpośrednio do łazienki – bez zmuszania go do podnoszenia się z łóżka do pozycji stojącej.

Bezproblemowe przetransportowanie pacjenta

Wózko wanna umożliwia szybki i bezpieczny transport pacjenta do miejsca kąpieli – w wygodnej pozycji leżącej. Parametry techniczne takich urządzeń są różne – niektóre z nich cechują się stałą wysokością, inne posiadają elektryczną lub hydrauliczną regulację wysokości. Dzięki temu można dopasować je do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Wykonane z nierdzewnych materiałów elementy konstrukcji sprawiają, że wózkowanny są trwałe i odporne na uszkodzenia, nawet pomimo stałego narażenia na wilgoć.

Wóżkowanna: pomoc w opiece nad niepełnosprawnymi

W opiece nad osobą niepełnosprawną najprostsze, codzienne czynności zaczynają stanowić duże wyzwanie. Ubranie pacjenta, mycie, zabiegi higieniczne – wszystko to może być trudne, szczególnie, jeśli osoba niepełnosprawna ma dużą masę ciała. Łóżko wanna dzięki swojej budowie pozwala na zorganizowanie transportu i mycia pacjenta w taki sposób, który wyeliminuje możliwość narażania opiekuna na przeciążenia i urazy kręgosłupa, a jednocześnie zapewni osobie niepełnosprawnej komfort. 

Wózkowanny to sprzęty, które świetnie sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, jak i domach opieki i placówkach ochrony zdrowia. Wózek kąpielowy to ogromne ułatwienie w wykonywaniu codziennych czynności – większy komfort dla pacjenta, a także mniejszy wysiłek dla opiekuna. To także mniejsze ryzyko wypadków i urazów. Jeśli mamy na co dzień do czynienia z opieką nad osobą niepełnosprawną – zdecydowanie warto zainwestować w tego typu urządzenie.