× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Terapia małżeńska Gdynia

Terapia dla par – Wskazania i przebieg

Psychoterapia dla par okaże się doskonałym rozwiązaniem zarówno dla małżeństw, jak też dla par nieformalnych. Podczas spotkań możemy dotrzeć do źródeł konfliktów, dowiedzieć się o sobie wielu ważnych informacji i przywrócić równowagę w związku.

Co należy wiedzieć o przebiegu terapii?

W każdym związku, czasem występują pewne nieporozumienia, tarcia, braki w komunikacji. Czasem narasta frustracja, poczucie osamotnienia, niezrozumienia. W takich okolicznościach terapia okaże się doskonałym rozwiązaniem, przywróci radość ze wzajemnego funkcjonowania. Wiele par udaje się do terapeuty, z przeświadczeniem, że jest on jedynym ratunkiem dla związku. Niektóre pary przechodzą kłopoty związane z uzależnieniem czy ze zdradą. U wielu par brakuje właściwego, wyniesionego z domu rodzinnego wzorca, na bazie którego można zbudować właściwą relację. Lekarz pozwala uporządkować sobie w głowach pewne sprawy, okazuje się, że wiele nieporozumień tkwi w dalekiej przeszłości, w braku akceptacji pewnych kwestii z dzieciństwa, które przez lata narastały, doprowadzając do trudnej sytuacji, jakiej doznajemy w dorosłym życiu. Jeśli jesteś z okolic Gdyni wejdź na stronę https://www.pomocwlabiryncie.pl#terapia-par-Gdynia i sprawdź ofertę doświadczonego psychologa. Pomoc terapeuty pozwoli uzmysłowić sobie gdzie znajduje się problem i co powinno zostać naprawione, dzięki czemu związek, który wydawał się skazany na porażkę, może udać się uratować.

W jakiej sytuacji, należy skorzystać z terapii dla par?

Wiele par przechodzi kryzys w związku z bardzo różnych powodów, czy to ze względu na brak zatrudnienia, zdradę, czy po prostu z powodu wypalenia w związku. Życie to nie bajka i czasami relacja może ulec pogorszeniu, jednak dopóki obaj partnerzy darzą się uczuciem, należy walczyć o daną relację. Widząc, że w naszym związku nie układa się zbyt dobrze, warto udać się do doświadczonego terapeuty, który pomógł już wielu parom, które przeżywały podobne problemy do naszych. Polecanym psychoterapeutą jest Beata Załucka-Gosk, której ofertę można znaleźć na stronie: pomocwlabiryncie.pl, a terapię dla par można odbyć w gabinecie w Gdyni lub online. Naprawa relacji jest sprawą, którą powinniśmy załatwić od zaraz, gdyż z biegiem czasu, zaczynają narastać wzajemne urazy i wtedy może być już nieco trudniej. Reakcja natychmiastowa pozwoli na właściwe przeprowadzenie terapii. Niejednokrotnie terapia pozwala odkryć, że relacja z partnerem jest toksyczna. W społeczeństwie narasta samoświadomość, jeśli chodzi o zdrowe relacje i często zdarza się, że dla własnego dobra partnerzy decydują się zakończyć wspólną relację. Terapia małżeńska, którą nazywamy również terapią dla par nie ma na celu, nikogo wpędzać w poczucie winy, ma nam pomóc w sposób skuteczny ratować relację miłosną lub wspólnie zadecydować o rezygnacji z niej.

Terapia dla par Gdynia

Na czym polega terapia małżeńska?

Terapia ma uzmysłowić partnerom przyczyny zaistniałej niekorzystnej sytuacji. Wiele osób podczas zajęć z terapeutą uświadamia sobie, że w sposób nieświadomy, powielało złe wzorce wyniesione z domu rodzinnego. Z taką świadomością mogą zacząć układać wszystko na nowo. Terapeuta pomaga wypracować skuteczne metody radzenia sobie z problemami, partnerzy wcielają je w życie zastępując dotychczasowe sposobami, które często były mało efektywne, a wręcz destrukcyjne.

Jak długo trwa terapia dla par?

Nie ma uniwersalnego przedziału czasowego, który mówiłby ile powinna trwać terapia dla par. Zazwyczaj długość terapii to zwykle okres półroczny, bądź roczny. Trud ten warto podjąć i dla dobra obojga partnerów, lepiej tego procesu terapii nie odwlekać.