× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

dentobus

Dentobus – akcja profilaktyczna

Profilaktyka stomatologiczna jest bardzo ważnym aspektem, który powinni wziąć pod uwagę wszyscy ci, ceniący sobie zdrowie zębów oraz całej jamy ustnej. Niestety wielu ludzi zaniedbuje działania profilaktyczne, tłumacząc się samym sobie, że brakuje im czasu lub w ich okolicy nie ma gabinetów stomatologicznych i wstępuje konieczność udania się do innego miasta.

Z racji tego, że bez odpowiedniej profilatyki nie można mówić o zdrowiu i higienie jamy ustnej, ruszyła akcja, która pozwala zaradzić zaistniałej sytuacji i wspomóc małe miejscowości, gdzie dostęp do usług stomatologicznych jest ograniczony.

Dla kogo Dentobus?

Nie ma wyznaczonej żadnej granicy dla osób chcących skorzystać z usług Dentobusa. Materiały stomatologiczne, w które został on wyposażony pozwalają na przeprowadzenie pełnej kontroli zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Dentobus dedykowany jest głównie dzieciom, o których profilaktykę nie dbają szkoły, a rodzice często nie mają wystarczającej wiedzy ani czasu na to, aby w pełni wydedukować swoje pociechy. Oczywiście jeśli przyjdzie na badanie osoba dorosła, to zostanie ona również obsłużona. Usługa ma na celu ponieść poziom zdrowia zębów Polaków, którzy według statystyk plasują się na ostatnich pozycjach względem osób, u których nie wykryto próchnicy. Dzięki badaniom wzrośnie nie tylko świadomość Polaków, ale także pozwoli to zapobiegać powstawaniu próchnicy, w przypadku obecnych próchnicznych odpowiednio wcześnie zareagować i nie dopuścić do powstawania dalszych zmian.

Jak wyposażony jest Dentobus i gdzie można go znaleźć?

Przewoźne gabinety stomatologiczne są wyposażone w podstawowy sprzęt medyczny i materiały dla stomatologów, które pozwalają na przeprowadzenie pełnej kontroli stanu zębów i i jamy ustnej. Można także liczyć na drobne zabiegu, do których nie jest wymagana duża aparatura medyczna czy zbyt wiele czasu potrzebnego do wykonania zabiegu, pacjenci mogę liczyć na zabieg fluoryzacji i lakowania zębów, a także wybielania zębów, który przy obecnym zaawansowaniu technicznym jest zabiegiem tylko kosmetycznym. W grę nie wchodzi leczenie próchnicy ani żadne inne poważniejsze zabieg, głównym powodem jest tutaj czas oraz asortyment dla stomatologów, który wymaga przechowywania w odpowiednich warunkach.

Dentobus ma wyznaczone swoje trasy, po których się porusza, dlatego warto kontrolować, gdzie powinien się pojawić w kolejnym miesiącu. Akacji skorzystało już bardzo wiele dzieci oraz młodzieży, a także dorosłych. Dzięki temu, że to Dentobus dociera do pacjenta, a nie pacjent do gabinetu stomatologicznego, akcja ma szansę stać doskonałą formą walki z próchnicą.

Akcja Dentobus jest pierwszą taką w Polsce, jednak już teraz prężnie działa i przynosi oczekiwane rezultaty, a ludzie korzystają z możliwości skorzystania z darmowego przeglądu stomatologicznego i chętnie przychodzą w miejsca, w których Dentobus stacjonuje. Dzięki zaangażowaniu stomatologów można mówić o jej pełnym sukcesie, który z czasem będzie zakrojony na znacznie większą skalę i pozwoli obsłużyć jednocześnie więcej miejscowości.

Źródło zdjęć: https://www.freepik.com/free-photo/dentist-with-smile_5904227.htm#page=1&position=3&from_view=detail#query=dentist&position=3&from_view=detail