× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
28 marca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Radiofrekwencja mikroigłowa

Radiofrekwencja mikroigłowa NeoDerm RF – skuteczny lifting bez skalpela

Radiofrekwencja mikroigłowa polega na podskórnej aplikacji fal radiowych i stanowi jeden z najpopularniejszych zabiegów widocznie odmładzających twarz. Jest dowodem na to, że klasyczny skalpel może powoli odejść do lamusa. Wyjaśniamy, jak działa urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej NeoDerm RF.

Co to jest radiofrekwencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, którego działanie opiera się na bezpośrednim dostarczaniu fal radiowych w głąb skóry właściwej. Specjalne urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej, które można nabyć w łódzkim LightDerm, wyposażone jest w głowicę z cienkimi igłami o różnych długościach. Igły te po wprowadzeniu ich do skóry przewodzą fale radiowe, które rozgrzewają wewnętrzne warstwy tkanki do odpowiedniej temperatury. NeoDerm RF pracuje na różnych głębokościach skóry, dzięki czemu parametry zabiegu można łatwo dostosowywać do indywidualnych potrzeb pacjenta. Celem zabiegu jest stymulacja i przebudowa kolagenu w skórze. Dzięki temu można usunąć istniejące skutki starzenia się skóry, ale też opóźnić powstawanie nowych zmian.

Zabieg urządzeniem NeoDerm RF przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, aby zniwelować dyskomfort spowodowany iniekcją. Radiofrekwencja mikroigłowa jest mało inwazyjna i całkowicie bezpieczna dla skóry. Nie wymaga rekonwalescencji. Świetnie sprawdza się przy każdym rodzaju skóry. Możliwym efektem niepożądanym po zastosowaniu fali radiowej na twarz jest krótkotrwałe zaczerwienienie skóry, które znika samoistnie po około 3-4 godzinach.

NeoDerm RF – innowacyjne urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej

Urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej można stosować na kilka sposobów. Najczęstszym zastosowaniem są zabiegi na twarz – obejmujące całą twarz lub wybrane fragmenty, wymagające korekty, np. czoło czy okolice oczu. Radiofrekwencja mikroigłowa doskonale sprawdza się jako metoda redukcji „kurzych łapek”, „zmarszczek palacza” czy bruzd na czole. Terapię tę można zastosować również na większe partie ciała (brzuch, uda, pośladki, biust) w celu ujędrnienia skóry czy redukcji cellulitu.

Podczas radiofrekwencji mikroigłowej skóra nakłuwana jest igłami wprowadzanymi na głębokość od 0,5 do 3,5 mm, w zależności od potrzeb skóry pacjenta. Następuje wzrost temperatury wewnątrz tkanki do około 55-65°C. Nakłuwanie skóry i jednoczesne stymulowanie jej falami radiowymi powoduje powstawanie drobnych punktów koagulacyjnych, które pobudzają organizm do samodzielnej, intensywnej produkcji kolagenu.

Efekty działania RF mikroigłowej są widoczne już po pierwszym zabiegu. Dla uzyskania najlepszych rezultatów wykonuje się 3-4 sesje w kilkutygodniowych odstępach.

Wszechstronne zastosowanie liftingu RF

Radiofrekwencja mikroigłowa znacząco poprawia strukturę i teksturę skóry. Wizualnie odejmuje nawet kilka lat. Efekty, jakie można dostrzec po wykonaniu dobrze dobranej serii zabiegów to, m.in.:

  • wzmocnienie napięcia skóry,
  • redukcja zwiotczeń,
  • poprawa owalu twarzy,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • rozjaśnienie przebarwień,
  • regulacja wydzielania sebum przez skórę,
  • redukcja blizn różnego pochodzenia (w tym potrądzikowych),
  • redukcja rozstępów (świeżych i starszych).

Radiofrekwencja mikroigłowa NeoDerm RF daje bardzo szybkie rezultaty i jest przy tym stosunkowo tania w porównaniu do innych urządzeń tego typu.

Jeżeli chcesz zaopatrzyć swój gabinet w profesjonalne urządzenie do radiofrekwencji mikroigłowej, skontaktuj się z firmą LightDerm z Łodzi, która prowadzi sprzedaż wysokiej jakości urządzeń dla medycyny estetycznej.