× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
26 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Przeszczep włosów

Przeszczep włosów — czym jest i czy warto się na niego zdecydować?

Każdy marzy o gęstych i pięknych włosach, jednak wiele osób zmaga się z problemem łysienia androgenowego. Nadmierne wypadania włosów dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet. W takiej sytuacji jedynym sensownym wyjściem wydaje się być przeszczep włosów. Ale czy to dobry wybór? Przygotowaliśmy garść informacji dotyczących tego, czym jest przeszczep włosów i czy warto się na niego zdecydować.

Ważne informacje o przeszczepie włosów

Przeszczep włosów polega na usunięciu mieszków włosowych z niektórych owłosionych części ciała i ponownym przeszczepieniu ich w miejsce pozbawione włosów. Metodę tę wykorzystuje się także do przeszczepiania brwi i rzęs, a także do przeszczepiania linii włosów w przypadku wysokich linii włosów. Przeszczep włosów to rodzaj zabiegu kosmetycznego, który stał się bardzo powszechny wśród osób, u których wystąpiła niechciana utrata włosów. Przeszczepy włosów były stosowane już w latach 30. XX wieku i stały się nowoczesną metodą leczenia, która daje wspaniałe i naturalne rezultaty.

Najpopularniejszą metodą przeszczepiania włosów jest przeszczep włosów mieszkowych. Wykonuje się go na dwa sposoby, głównie poprzez ekstrakcję jednostek pęcherzykowych i pobranie pasków. W przypadku zbioru paskowego paski skóry z włosami sadzi się ponownie w obszarach bezwłosych. Drugim sposobem jest ekstrakt jednostek mieszkowych, który uzyskuje się w wyniku ręcznej ekstrakcji kępek włosów z powiązanymi korzeniami, które są ponownie sadzone w obszarze pozbawionym włosów. Zastanawiasz się nad przystąpieniem do zabiegu przeszczepu włosów? Przeszczepione włosy to świetne rozwiązanie, jednak nienależące do najtańszych. Jeśli nadmierne wypadanie włosów jest Twoim problemem, koniecznie przeczytaj więcej informacji o tym, jak przygotować się do przeszczepu włosów, oraz czy na pewno to zabieg dla Ciebie.

Co warto wiedzieć o zabiegu transplantacji włosów?

Wiele osób, które zaczęły tracić włosy, zastanawia się nad ofertami wykonania zabiegu przeszczepu włosów, które kuszą szybkimi efektami i niskimi cenami. Może się to jednak okazać kosztownym doświadczeniem, a efekty nie będą zadowalające. Najważniejsze jest zatem, aby dobrana została odpowiednia metoda przeszczepu włosów, a także, by zdecydować się na zabieg w sprawdzonej klinice z wieloma dobrymi opiniami. Skuteczność przeszczepu włosów zależy od wielu różnych czynników, dlatego leczenie chirurgiczne w przypadku problemu łysienia powinno być ostatecznością. 

Przeszczep włosów FUE

FUE to metoda stosowana zdecydowanie najczęściej i która jest odpowiednia dla większości pacjentów. Jest to najnowsza metoda przeszczepiania włosów, która daje bardzo dobre i trwałe rezultaty. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Podczas zabiegu pobierany jest po jednym mieszku włosowym z obszaru dawczego, zwykle z tyłu głowy. Następnie mieszki włosowe przeszczepia się w miejsca, w których włosy rosną słabo. Aby wynik był pomyślny, ważne jest, aby włosy w miejscu pobrania były zdrowe. Sprawdzamy to, kiedy przychodzisz do nas na konsultację. Metoda jest bardzo precyzyjna, a blizny są prawie niewidoczne.

Transplantacja włosów, czy może leczenie łysienia za pomocą specjalnych produktów do pielęgnacji?

Wypadanie i wypadanie włosów to częsty problem, który dotyka wiele osób. Jednak zabieg przeszczepu włosów to nie jedyne rozwiązanie. Obecnie na rynku znaleźć można wiele bardzo skutecznych i innowacyjnych wręcz preparatów, które silnie przeciwdziałają wypadaniu włosów, jednocześnie stymulując ich wzmożony wzrost. Wiele z nich wystarczy nałożyć na skórę głowy i sprawdzą się zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Szampony, odżywki i ekstrakty to skuteczne produkty przeciwdziałające wypadaniu włosów i innym problemom skóry głowy. Chcesz dowiedzieć się więcej o przeszczepie włosów odpowiednim dla Ciebie? Odwiedź nas: przeszczczepywlosow.pl/