× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Powiększanie piersi Kraków

Jak wygląda powiększanie piersi własnym tłuszczem?

Powiększanie piersi własnym tłuszczem przynosi spektakularne efekty, przy zachowaniu najwyższego bezpieczeństwa zabiegu. Oprócz powiększenia biustu zabieg ten redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała, gdzie występuje jego nadmiar. Biust powiększony tłuszczem naturalnym staje się wyraźnie większy i uzyskuje naturalny wygląd.

Jak przebiega proces powiększania biustu własnym tłuszczem?

Przed zabiegiem pacjentka, która chce poddać się zabiegowi powiększania biustu tą metodą, musi udać się na konsultację z lekarzem. Zaleca się przeprowadzenie kilku podstawowych badań, które sprawdzą, czy stan zdrowia pacjentki pozwala na bezpieczne przeprowadzenie procedury powiększania biustu. Stanowi to podstawę do zakwalifikowania do zabiegu. Proces, jakim jest lipotransfer składa się z dwóch etapów. Pierwszy z nich polega na pobraniu tkanki tłuszczowej, a drugi to przeszczepienie go w miejsce docelowe. Zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu ogólnym. Lekarz pobiera tłuszcz za pomocą specjalnej kaniuli z wybranej wcześniej części ciała. Zabieg jest bardzo bezpieczny i mało inwazyjny. Pacjentka może wrócić do aktywności już po 2-3 dniach.

Bezoperacyjne powiększanie piersi

Efekty po powiększeniu piersi własnym tłuszczem

Po przeprowadzonym zabiegu pacjentka od razu zobaczy efekty w postaci wyraźnie powiększonych piersi. Kształt biustu po takim zabiegu jest niezwykle naturalny. Cała procedura jest bardzo szybka i bezpieczna. Oprócz powiększonych piersi efektem zabiegu jest zredukowanie tkanki tłuszczowej z miejsca, gdzie występował jego nadmiar. Po lipotransferze tłuszczu nie pozostają żadne ślady w postaci blizn. Również samopoczucie pacjentek jest bardzo dobre, a okres rekonwalescencji szybki. Więcej na temat efektów powiększania piersi z użyciem własnego tłuszczu przeczytać można na stronie: https://genesisclinic.com.pl/blog/jak-wyglada-powiekszanie-biustu-metoda-przeszczepu-tkanki-tluszczowej/, gdzie wytłumaczono również, jakie powinno być postępowanie pacjentki po zabiegu. Jest to m.in. unikanie wysiłku fizycznego czy delikatne masowanie i uciskanie miejsca, z którego została pobrana tkanka tłuszczowa.

Zalety zabiegu powiększania biustu własnym tłuszczem

Powiększanie biustu przy pomocy własnego tłuszczu niesie za sobą wiele zalet. Największą korzyścią tej metody, jest wykorzystanie autologicznych tkanek. Tłuszcz wykorzystywany do powiększania piersi to całkowicie naturalny materiał. Jest nietoksyczny i niealergizujący. Tkanka tłuszczowa wykorzystywania do zabiegu składa się z wyselekcjonowanych komórek tłuszczowych. Wybierane są te najbardziej wartościowe. Tkanka tłuszczowa jest sama w sobie bogata w dużą ilość komórek macierzystych. Są one głównie cenione za wysoki potencjał terapeutyczny. Dzięki temu przeszczepiony tłuszcz pozwala odbudować ubytki w tkance oraz pobudza ją do rewitalizacji. Dlatego też po zabiegu powiększenia piersi, pacjentka nie tylko może się cieszyć większym biustem, ale również lepszą jego kondycją. Jest on ujędrniony i wygładzony, przez co skóra wygląda znacznie młodziej.