× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

psycholog online

Psycholog on-line – spotkaj się z lekarzem w domowym zaciszu

Wizyta u psychologa wciąż traktowana jest w Polsce jako oznaka słabości. Gdy za granicą korzysta się z pomocy takich specjalistów, u nas ciągle unika się ich jak najdłużej. Takie podejście może być niestety bardzo szkodliwe. Jeśli nie czujesz się na siłach, by umówić się na normalną wizytę w gabinecie lekarskim, warto spróbować wizyty online, która odbędzie się w zaciszu Twojego domu.

Kiedy warto udać się do psychologa?

Psycholog pomoże przy wszystkich problemach związanych z psychologią. Powinieneś udać się do psychoterapeuty, jeśli:

  • notorycznie nie masz energii, czujesz się przybity, nie masz motywacji do działania,
  • nie dajesz sobie rady z porzuceniem nałogu,
  • przeżywasz silny lęk lub stres, szczególnie po stracie bliskiej osoby lub gwałtownych zmianach w Twoim życiu,
  • nie możesz nawiązać trwałych więzi z innymi ludźmi,
  • zauważyłeś u siebie jakieś zaburzenia odżywiania,
  • niepokoi Cię jakiś inny problem związany z psychologią, motywacją lub samopoczuciem.

Jeśli nie umiesz sprecyzować, jakie jest źródło Twojej dolegliwości, możesz udać się do lekarza rodzinnego, który pokieruje Cię do odpowiedniego specjalisty. Być może zaleci on wizytę u psychologa, a może skieruje Cię na odpowiednie badania krwi.

Psycholog on-line, dla Twojej wygody

Wizyta w gabinecie psychologicznym może być dużym wyzwaniem. Doskonałą alternatywą może być psycholog online, z którym spotkasz się w swoim domu. Zapewnia to ogromną swobodę, a także umożliwi zachowanie terapii w tajemnicy. Wiele osób rezygnuje z leczenia psychologicznego ze strachu przed reakcją bliskich. Postępowanie takie nie pomoże rozwiązać swoich problemów, a nawet może je jeszcze bardziej pogłębić. Natomiast korzystanie z usług psychologa online daje równie dobre efekty, jak wizyta w typowym gabinecie. 

Jak wygląda zdalna wizyta u psychologa?

Przebieg typowej konsultacji u psychologa online ma z reguły podobny przebieg:

  • Na początek należy umówić się na wizytę. Można zrobić to z pomocą telefonu, mejla lub strony internetowej https://poradnia-harmonia.pl/pomoc-on-line/psycholog-online/.
  • Następnie należy dokonać opłaty z wykorzystaniem typowych systemów szybkich płatności.
  • W określonym terminie zadzwoni do nas psycholog. Najczęściej pierwsza konsultacja odbywa się z włączoną kamerą, w celu potwierdzenia tożsamości. Kolejne wizyty realizowane są telefonicznie lub przez skype.
  • Jako pacjent masz zazwyczaj możliwość wysyłania dodatkowych pytań za pomocą mejla. Dzięki temu cały czas jesteś pod kontrolą lekarza.

Typowa konsultacja trwa około 50 minut, podobnie jak wizyta w gabinecie. Sam przebieg terapii także jest podobny.