× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
20 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

depilacja

Droga do trwale gładkiej skóry

Na świecie istnieje dużo metod usuwania nadmiernego owłosienia. W reklamach oraz internecie można znaleźć informacje na temat usuwania włosów za pomocą maszynek do golenia z dodatkiem pianek, usuwania za pomocą wosku czy innego rodzaju specjalnych pianek. Jednak żadna z tych metod nie jest trwała – za jakiś czas trzeba ją powtarzać, gdyż włosy ciągle odrastają. Jest to czasochłonne, gdyż każda z tych metod zabiera jakąś część czasu. Jednak istnieje jedna metoda, która pomoże w usunięciu uporczywego owłosienia na stałe…

Sprawdź: https://depilacja.pl/

Depilacja laserowa – uwolnienie od owłosienia do końca życia!

Depilacja laserowa to proces, który bardzo często wykonywany jest w większości salonów kosmetycznych. Jest on stosunkowo prosty i aby go wykonać należy posiąść podstawową wiedzę na temat laserów i zakresów ich używania. To właśnie lasery będą stanowić pierwsze skrzypce tego zabiegu. Jednak mimo wszystko osoby wykonujące zabieg powinny w pierwszej kolejności wykonać krótki wywiad z klientem i ocenić gęstość, kolor włosów i rodzaj karnacji, aby dopasować moc lasera do jego potrzeb. Jednak jak działa ta cała depilacja laserowa?

Jest to proces, który polega na usunięciu włosów z konkretnego miejsca na ciele. Depilacja polega na nieodwracalnym zniszczeniu cebulki włosa poprzez doprowadzenie do nich światła lasera, a dokładniej do melaniny zawartej w skórze. Przekształca ona energie świetlną w cieplną, która uszkodzi cebulkę włosa na dobre. Dzięki temu nie będzie ona w przyszłości produkowała nowych włosów w wyniku czego nie wyrosną one na skórze.

Skuteczność zabiegu

Zabieg aby był skuteczny musi zostać wykonany przede wszystkim w fazie wzrostu cebulki włosów. Jednak nigdy nie wiadomo, kiedy następuję właśnie ten okres. Dlatego aby efekt depilacji laserowej był trwały proces należy powtarzać kilkukrotnie w odstępach czasowych. Dzięki temu po kilku zabiegach będzie się wolnym od włosów z danego miejsca na ciele na dobre, co zapewni w przyszłości satysfakcję i oszczędność czasu.