× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

modelowanie ust

Modelowanie ust kwasem hialuronowym – czyli sposób na piękne i wydatne usta

Dla wielu kobiet małe i wąskie usta są powodem strasznych kompleksów. Wygląd zewnętrzny jest dla niektórych szczególnie ważny i czasem może stać się powodem złego samopoczucia i przygnębienia. W obecnych czasach nie musimy na szczęście od razu decydować się na zabiegi chirurgiczne, ponieważ wiele z metod nie wymaga ingerencji skalpela. Do takich właśnie zabiegów zaliczamy powiększenie a raczej modelowanie ust. Jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Wynika to z tego, że jest to całkowicie bezpieczna metoda, która przynosi bardzo szybkie i zadowalające efekty. To właśnie dzięki kwasowi hialuronowemu mamy możliwość skutecznie wymodelować kształt naszych ust, poprawić widoczne asymetrie lub sprawić by były po prostu pełniejsze i bardziej nawilżone. W tekście poniżej znajdziecie podstawowe informacje na temat tego zabiegu.

Na czym polega zabieg?

Przed wykonaniem modelowania, lekarz przeprowadza z pacjentem wywiad w celu dobrania odpowiedniego preparatu. Zabieg modelowania ust wykonuje się w znieczuleniu miejscowym a dodatkowo można zastosować również maść znieczulającą. Polega on na wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym w głąb naskórka. Jest to wykonywane tępo zakończoną igłą, dzięki której ograniczymy uszkodzenia naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy uzupełnia zwiotczałe miejsca czy bruzdy, dzięki czemu znikają również zmarszczki wokół ust a twarz nabiera młodzieńczego wyglądu. Ostateczne efekty widać zwykle po 2-7 dniach. 

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Trwałość efektu zależy przede wszystkim od rodzaju skóry, wieku pacjenta oraz stosowania się do zaleceń lekarza. Przy modelowaniu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego możemy spodziewać się, że rezultat utrzyma się od 6 do 12 miesięcy. Po tym czasie kwas ulega całkowitemu rozkładowi w skórze. Wykorzystując ten wypełniacz, uzyskujemy dodatkowy efekt jakim jest poprawienie nawodnienia oraz ukrwienia warg, dzięki czemu nasze usta wyglądają na zdrowsze. 

Przeciwskazania oraz możliwe efekty uboczne.

Mimo, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny to istnieją przeciwskazania, które uniemożliwiają jego przeprowadzenie. Jest to przede wszystkim ciąża oraz karmienie piersią a także problemy skórne w obrębie twarzy, skłonność do powstawania blizn przyrosłych oraz choroby układu autoimmunologicznego. Jedynym efektem ubocznymi po prawidłowo wykonanym zabiegu jest opuchnięcie warg lub niewielki siniak w miejscu wkłucia. Zwykle zmiany te znikają po kilku dniach. 

Dzisiejsza medycyna estetyczna udostępnia nam wiele możliwości, dzięki którym możemy poprawić lub udoskonalić nasz wygląd. Należy pamiętać, że do wykonania jakiegokolwiek zabiegu powinniśmy wybierać tylko profesjonalne miejsca i usługi na najwyższym poziomie.