× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

lakier hybrydowy

Lakier hybrydowy. Czym kierować się w trakcie zakupu?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością. Ciężko się temu dziwić, ponieważ jest niezwykle trwały i pięknie się prezentuje. Przede wszystkim jednak długo utrzymuje się na paznokciach, dzięki czemu kobiety nie muszą sobie zaprzątać głowy ich pielęgnacją. Lakiery hybrydowe są jednak różne, nie zawsze gwarantując dobry efekt. Na co warto zwrócić uwagę w trakcie ich zakupu?

Intensywny i trwały kolor

Manicure hybrydowy wykonuje się po to, aby cieszyć się estetycznie wyglądającymi paznokciami i przykuwać nimi wzrok. Należy więc upewnić się, że lakier cechuje mocne napigmentowanie, co gwarantuje intensywność koloru. Barwa powinna być także trwała, nie może z czasem ulegać wyblaknięciu czy zmianom.

Proste nakładanie

Wykonanie manicure nie należy do rzeczy prostych. Lakier może odpryskiwać i spływać na boki. Aby temu zapobiec, najlepiej postawić na gęsty lakier, który będzie trzymał się płytki paznokcia. Dobrze jest również skontrolować zalecaną przez producenta ilość warstw do nałożenia. Im jest ich mniej, tym pewniejsze jest ich nałożenie. Paznokcie nie staną się również pogrubione w przesady sposób.

Bezpieczny skład

Lakier hybrydowy nie zawsze jest objęty dla organizmu. Należy więc wybierać tego typu produkty, które mają bezpieczny skład. To ważne, aby nie wywoływały one substancji alergicznych. Zaleca się unikania takich składników jak ftalan dibutylowy, toluen oraz kamfora. Mogą one wywoływać następujące reakcje: bóle głowy, mdłości czy podrażnienie oczu i śluzówek. Negatywnie wpływają również na pracę narządów i układów wewnętrznych. Jak widać, lakiery hybrydowe koniecznie powinny zawierać bezpieczną formułę!

Wydajność

Dużym plusem lakieru hybrydowego jest jego wydajność, zwłaszcza jeśli mowa o zaopatrzeniu salonów piękności. Przekłada się to bowiem na oszczędność finansową oraz korzystną cenę dla klientek. Wydajnością będzie cechować się lakier, który zapewnia pełne pokrycie już po nałożeniu pierwszej warstwy.

Dostępność i cena

Dobrej jakości lakiery hybrydowe wcale nie muszą kosztować fortuny. Ważna jest również ich dostępność. Im łatwiej je zakupić, tym większa pewność, że cieszą się one zaufaniem oraz renomą.

Wybór lakieru hybrydowego powinien być przemyślany. Niestety, wiele osób kieruje się jedynie jego kolorystyką, co często skutkuje trudnością w wykonaniu manicure czy alergią na poszczególne jego składniki. Warto wiedzieć, że na rynku nie brakuje dobrej jakości lakierów, które spełniają wszystkie wyżej wymienione kryteria. Za przykład mogą posłużyć lakiery hybrydowe marki Cuccio.