× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
20 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Kontrowersje i przepisy dotyczące badań nad komórkami macierzystymi

Wszystkie dobre rzeczy staną w obliczu wyzwań w ich wdrażaniu, szczególnie gdy dotyczą życia ludzkiego. Jednym z takich badań stojących przed wieloma wyzwaniami są badania nad komórkami macierzystymi.

Podczas gdy technologia ta oferuje nowe możliwości opracowania ratujących życie leków, takich jak te oferowane w centrum komórek macierzystych w Seattle , inni protestują przeciwko środkom zastosowanym do opracowania tych leków.

Kontrowersje

Główna kość niezgody leży w etyce i moralności otaczających badania nad komórkami macierzystymi. Jednak nie wszystkie badania nad komórkami macierzystymi są krytykowane. Na przykład dorosłe komórki macierzyste nie biorą udziału w tej debacie.

Z drugiej strony embrionalne komórki macierzyste, zwłaszcza te pochodzące od ludzi, są przedmiotem debaty. Widzisz, kiedy naukowcy wydobywają komórki macierzyste z zarodka, zostają zniszczone. Z tego powodu niektórzy uważają, że jest to naruszenie etyki i moralności.

Mówią, że zarodek jest już istotą ludzką, ponieważ jaja są już zapłodnione, dlatego nie należy ich wykorzystywać do badań. Ponieważ życie zaczyna się w chwili poczęcia, przeciwnicy twierdzą, że zarodek ma prawo do życia podobne do innych ludzi i powinni korzystać z ochrony.

Natomiast naukowcy twierdzą, że zarodki nie są jeszcze istotami ludzkimi. Ponadto twierdzą, że otrzymują pełną zgodę od par dawców, które dostarczają plemniki i jaja wykorzystywane do rozwoju zarodka. Ponadto zwolennicy badań twierdzą, że zapłodnione jaja zostaną odrzucone po zapłodnieniu.

Jednak nowa przełomowa technologia ułatwia debatę dzięki uprzejmości IPSC. Dzięki tej technologii naukowcy nie muszą wykorzystywać embrionów w swoich badaniach, ale ponownie IPSC mogą przerodzić się w embriony ludzkie, co teoretycznie oznacza, że ​​naukowcy mogą stworzyć klon, przedstawiając w ten sposób kolejną debatę moralną i etyczną .

Przepisy federalne

Różne reżimy w Stanach Zjednoczonych mają różne polityki dotyczące badań nad komórkami macierzystymi, chociaż żadne prawo ani przepisy nie zabraniają tych badań w Ameryce. Zamiast tego istnieją przepisy dotyczące finansowania publicznego i jego wykorzystania. Niemniej jednak niektóre państwa wprowadziły zakazy ograniczające tworzenie i niszczenie zarodków.

Polityka komórek macierzystych pod rządami George’a W. Busha (emerytowany prezydent)

Emerytowany prezydent George W. Bush, w sierpniu 2001 r. Wstąpił w życie, co pozwoliłoby federalnym funduszom wspierać ograniczone badania nad embrionalnymi komórkami macierzystymi. Jednak badania te musiały spełniać pewne wymagania:

  • Cały proces od pobrania do zniszczenia zarodka rozpoczął się 9 sierpnia 2001 r., Przed 21:00
  • Komórki macierzyste muszą być ekstrahowane z zarodków utworzonych wyłącznie w celu rozmnażania i nie były już potrzebne.
  • Wszyscy dawcy muszą wyrazić pełną zgodę, a ta darowizna nie otrzyma żadnej nagrody finansowej.

Polityka komórek macierzystych pod wodzą emerytowanego prezydenta Barracka Obamy

Na mocy zarządzenia wykonawczego 13505 emerytowany prezydent Barrack Obama w marcu 2009 r. Odwołał oświadczenie swojego poprzednika.

W tej kolejności rząd federalny nie wspierałby badań nad komórkami macierzystymi. Dało to Narodowemu Instytutowi Zdrowia możliwość rozpoczęcia finansowania badań nad embrionalnymi komórkami macierzystymi. Następnie instytut opublikował wytyczne, które miałyby kierować finansowaniem badań.

Głównym celem wytycznych było zapewnienie etycznego i moralnego finansowania całego instytutu.

O ile leczenie komórkami macierzystymi zapewnia świetlaną przyszłość w leczeniu ratującym życie, kontrowersje wokół jego rozwoju, niszczenia zarodków i wykorzystania wciąż przeciągają jego postępy.

Jednak dzięki IPSC naukowcy mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ nie wymagają zarodków, które były przedmiotem dyskusji.