× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
19 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Jak prawidłowo używać prezerwatywy

Nie przejmuj się tematem prezerwatyw, ponieważ ten niesławny środek antykoncepcyjny jest jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową (STD) i nieplanowanym ciążom.

Występuje niesprawiedliwe piętno przeciwko dyskusji na temat prezerwatyw, nie mówiąc już o ich stosowaniu.

Pewnego razu, podczas uczestnictwa w rozmowie na temat zdrowia seksualnego, rozdano prezerwatywę, aby uczestnicy mogli się jej bliżej przyjrzeć.

Ku memu rozbawieniu, jeden przerażony uczestnik ledwo dotknął nowej nieużywanej próbki prezerwatywy, zanim ją wrzucił i zeskoczył na ziemię.

Okazuje się, że uczestnik nigdy wcześniej nie dotknął prezerwatywy, nowej lub używanej, i był zaskoczony, gdy poczuł tłusty film na próbce.

Powodem, dla którego prezerwatywy są tak popularne i polecane przez ekspertów ds. Zdrowia seksualnego, jest to, że są niedrogim i bardzo skutecznym sposobem zapobiegania nieplanowanym ciążom, a co bardziej krytyczne, chorobom przenoszonym drogą płciową.

Jak wiesz, prezerwatywy mają kształt pasujący do męskiego penisa i są noszone jak rodzaj rękawicy, zawierającej w sobie niechciane nasienie i powstrzymujące płyny pochwowe.

Według Planned Parenthood, wiodącej organizacji non-profit zajmującej się zdrowiem reprodukcyjnym w Stanach Zjednoczonych, prezerwatywy są w 85% skuteczne w prawdziwym życiu, tj. Na 100 kobiet stosujących prezerwatywy tylko około 15 zajdzie w ciążę.

Jeśli chodzi o ochronę przed chorobami przenoszonymi drogą płciową i infekcjami przenoszonymi drogą płciową, amerykańskie centra kontroli i zapobiegania chorobom (CDC) wskazują na próby kliniczne i badania, które konsekwentnie wskazują, że stosowanie gumowych prezerwatyw (w szczególności) jest wysoce skuteczne w powstrzymywaniu patogenów przekazywane innej osobie poprzez seks.

Wspólne cechy prezerwatyw

Chociaż rozmawiamy o męskich prezerwatywach, panie, wiedza jest potęgą; możesz zyskać, wiedząc o kilku popularnych rzeczach na temat prezerwatyw na rynku:

• Są wykonane z lateksu, skóry jagnięcej lub nawet tworzywa sztucznego.

Najpopularniejszym materiałem używanym do produkcji prezerwatyw jest lateks, dlatego prezerwatywy często nazywane są „gumami”.

Niestety, niektórzy ludzie są uczuleni na lateks, więc zamiast ryzykować noc intymności zamieniającą się w koszmar swędzenia, możesz przejść do prezerwatyw wykonanych z poliizoprenu lub poliuretanu, rodzajów tworzyw sztucznych, które są dobrym substytutem naturalnej gumy.

Istnieją również prezerwatywy z owczej skóry, które są przetwarzane z prawdziwych jelit jagniąt. Mogą zapobiegać ciążom, ale nie chorobom przenoszonym drogą płciową.

• Niektóre prezerwatywy są nasmarowane.

Zupełnie nowa prezerwatywa jest zapakowana w szczelny, hermetyczny pakiet, częściowo, aby zapobiec wyschnięciu cienkiej warstwy smaru nałożonej na prezerwatywę.

Smarowanie jest niezbędne, aby zapobiec pęknięciu prezerwatywy, a jeśli wybierzesz niesmarowane prezerwatywy, nadal będziesz chciał zastosować odpowiedni smar (nie wazelinę), aby wygodniej było z niego korzystać.

• Niektóre prezerwatywy mają środek plemnikobójczy.

Zgodnie z celem zapobiegania ciąży, producenci prezerwatyw stworzyli wersje pokryte środkiem plemnikobójczym.

Jednak skuteczność jest wątpliwa i lepiej skonsultować się z lekarzem w sprawie właściwych strategii planowania rodziny.

• Niektóre prezerwatywy są teksturowane.

Dla bardziej przyjemnego doświadczenia istnieją prezerwatywy, które są nie tylko nasmarowane, ale także nabijane lub użebrowane.

• Niektóre prezerwatywy mają smak durian.

Tak, czytasz to poprawnie. Przypuszczalnie jest to chwyt mający na celu przyciągnięcie miłośników durian do wypróbowania prezerwatyw.

W każdym razie, podobnie jak świecące w ciemności prezerwatywy i wiele innych rodzajów nowatorskich prezerwatyw, przed zakupem przeczytaj etykiety, aby upewnić się, że są produkowane przez renomowane marki prezerwatyw.

Nie wszystkie nowatorskie prezerwatywy znajdujące się w sklepach erotycznych chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Jak prawidłowo używać prezerwatywy

Wiemy, że prezerwatywy nie są w 100% skuteczne, ponieważ zdarzają się wypadki takie jak złamanie lub niewłaściwe użycie.

Aby zmaksymalizować użycie prezerwatyw, oto kilka sprawdzonych i przydatnych wskazówek:

• Upewnij się, że używasz właściwego rozmiaru.

Prezerwatywa, która jest odpowiednio dopasowana, nie zsuwa się ani nie jest zbyt ciasna i dobrze się sprawdza.

Ogólnie prezerwatywy są sprzedawane w rozmiarach od 6,5 do 8,5 cala (16,2 do 21,6 cm), a także o różnych szerokościach.

Często są one również klasyfikowane jako małe, średnio duże, a nawet bardzo duże.

Są też tacy o bezczelnych nazwach, jak „anakonda” czy „king kong”, ale zwykle są to chwyty marketingowe – bardzo duże genitalia są dość rzadkie!

Jeśli dopiero zaczynasz kupować prezerwatywy, zaleca się zmierzenie długości wzwodu prącia partnera.

Nie jest to niewygodne, ponieważ zakup odpowiedniego rozmiaru pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze i uniknąć wstydu.

• Sprawdź daty ważności i zachowaj ostrożność podczas otwierania paczki.

Prezerwatywy bliżej terminu ważności tracą swoją skuteczność i będą podatne na pękanie.

Jeśli przechowujesz prezerwatywy przez ponad sześć miesięcy w czasie upałów i wilgoci, najlepiej sprawdzić je pod kątem nieszczelności w opakowaniu i świeżości.

Uważaj, aby nie podrzeć prezerwatywy podczas otwierania folii i wyrzuć ją, jeśli jest lepka lub krucha.

• Ułóż go prawidłowo i utrzymuj przez cały czas.

Na wyprostowany penis należy nałożyć prezerwatywę.

Umieść rozwiniętą prezerwatywę nad górną częścią penisa końcówką skierowaną do góry.

Obręcz powinna być skierowana na zewnątrz, co pozwoli ci łatwo przetoczyć ją po trzonku penisa.

Delikatnie ściśnij końcówkę prezerwatywy, aby utworzyć małą przestrzeń do pobierania nasienia, a następnie drugą rolką zroluj prezerwatywę do końca trzonu.

• Jeśli się zepsuje, użyj nowej prezerwatywy.

Zatrzymaj się natychmiast, ostrożnie wyciągnij i załóż nowy.

• Zapobiegaj rozlaniu.

Kiedy penis straci erekcję (w dowolnym momencie, ale najczęściej po wytrysku), ostrożnie wyciągnij bez rozlewania nasienia lub utraty prezerwatywy w pochwie, ponieważ to pokona cel używania prezerwatywy.

Zmniejszenie niezręczności

Z punktu widzenia zdrowia nie ma naprawdę żadnej wymówki, by nie używać prezerwatywy.

Wierzcie lub nie, czasem powody, dla których ludzie decydują się nie używać prezerwatyw, mogą być tak proste, jak nieumiejętność właściwego ich używania, pozornie nienaturalne, a nawet zbyt zawstydzające, aby je kupić.

Oto kilka wskazówek, jak rozwiązać te problemy:

• Kupuj online lub w aptece.

Zrozumiałe jest, że chcemy uniknąć potencjalnie kłopotliwej sytuacji płacenia za prezerwatywy w sklepie spożywczym.

Na szczęście technologia ułatwiła nam życie, udostępniając wiele produktów do zakupu online, z opcją ekspresowej wysyłki.

Kupowanie w aptece może być również bardziej wyrozumiałym doświadczeniem, ponieważ pracownicy powinni być przyzwyczajeni do takich zakupów i, miejmy nadzieję, mniej osądzający tych, którzy je kupują.

Ale na koniec przypomnij sobie, że kupowanie prezerwatyw jest słuszne i nie ma nic złego w kupowaniu ich z pewnością.

• Ćwicz, ćwicz, ćwicz.

Zawsze dobrze jest ćwiczyć rozwijanie prezerwatyw, jeśli nigdy wcześniej ich nie używałeś lub dopiero zaczynasz z nimi korzystać.

O ile same prezerwatywy nie mają przestrzeni do zbierania nasienia, dobrze jest również wiedzieć, jak prawidłowo ścisnąć i przytrzymać końcówkę podczas rozwijania.

Wiedza o tym wszystkim i wygoda korzystania z prezerwatyw buduje większą pewność siebie w łóżku i pozwala Tobie i Twojemu partnerowi związać się.

Wreszcie, zawsze przechowuj nieotwarte prezerwatywy w chłodnym, suchym miejscu, z dala od wysokich temperatur i bezpośredniego światła słonecznego.

Choć może to być frazes, gdy ludzie mówią, że przechowują swoje prezerwatywy „w szufladzie na skarpety”, jest to prawdopodobnie jedno z najlepszych miejsc, które pomaga przedłużyć okres przydatności twoich prezerwatyw.

Ale nie zapomnij ich użyć!