× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
25 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

poradnia psychologiczna

Jak poradzić sobie ze zmianami w życiu?

Zmiany towarzyszą ludziom przez całe życie. Zakładają oni rodziny, wyprowadzają się czy zmieniają pracę. Każda nowa sytuacja wpływa na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Wiele osób nie potrafi poradzić sobie ze zmianą, boi się jej i odwleka ją w czasie najdłużej, jak to możliwe. Jak przygotować się do nowej sytuacji, odnaleźć się w niej i zmniejszyć swój lęk?

Zadbaj o siebie

Wielu ludzi jest przystosowanych do zmian, ale nawet oni od czasu do czasu odczuwają niepokój czy dyskomfort w związku z nowymi, nieznanymi sytuacjami. Wówczas nieświadomie rośnie napięcie, a nawet pojawiają się dolegliwości bólowe. Jeżeli chcesz wprowadzić do życia jakąś zmianę, powoi oswajaj się z tą myślą, jedocześnie dbając o ciało. Świetnym rozwiązaniem na zredukowanie napięcia mięśni jest masaż lub akupresura. Jeżeli lubisz aktywność fizyczną, to warto w niej szukać wytchnienia. Kilka minut jogi lub biegania dziennie usprawni Twoje ciało i pozwoli odetchnąć. Zrelaksowane i zdrowe ciało lepiej poradzi sobie z nadchodzącym stresem.

Poproś o pomoc

Proszenie o pomoc wciąż wiąże się z poczuciem wstydu. Nie ma niczego złego w potrzebie rozmowy czy poszukiwaniu wsparcia. Jeżeli boisz się nadejścia zmian i szukasz sposobu na przygotowanie się do nich, skontaktuj się ze specjalistą. Psycholog online to rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje wsparcia i motywacji. Wygodna forma wizyty – kontakt za pomocą komunikatora Skype, telefonu czy e-maila to świetne rozwiązanie, które pozwala odbyć wizytę w komfortowych, domowych warunkach. Psycholog (Warszawa) z pewnością podpowie, jak radzić sobie z towarzyszącymi Ci emocjami i zaproponuje odpowiednią pomoc, dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb.

Zajrzyj w głąb siebie

Weź kartkę i przypomnij sobie ostatnią zmianę w życiu, którą udało Ci się wprowadzić. Zapisz, jakie skutki przyniosła i czy ostatecznie czujesz zadowolenie lub dumę. Wypełnij listę pozytywnymi przemyśleniami i wracaj do niej ilekroć poczujesz lęk lub niemoc związaną z wkraczaniem w nową sytuację. A może podczas poprzedniego wprowadzania zmian towarzyszyły Ci pewne utarte schematy lub rytuały, które działały? Powtarzaj je, a będzie Ci łatwiej oswoić się z myślą, że nadchodzi coś nowego. Warto również pomyśleć o nagrodzie za wykonaną pracę. Może to być nowa książka, weekendowy wyjazd czy personalizowana biżuteria, która będzie Ci zawsze przypominać, że udało Ci się osiągnąć cel.

Zmiany, które towarzyszą Ci w życiu z pewnością nie będą łatwe, ale pozytywne nastawienie, pomoc psychologa i system nagród mogą przynieść dobre efekty. Jeżeli czujesz, że to właśnie ten moment, by wprowadzić do życia coś nowego, to potraktuj to jako kolejne wyzwanie!