× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
12 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Jak dbać o włosy w kolorze platynowego blondu?

Jak dbać o włosy w kolorze platynowego blondu?

Włosy blond są modne i to fakt niezaprzeczalny. Jednocześnie kojarzą się z kobiecością i atrakcyjnością. Nie trzeba mieć wcale naturalnych blond pasm, by zyskać większą pewność siebie. Zawsze można zdecydować się na rozjaśnianie. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o włosy w kolorze platynowego blondu.

Dla kogo platynowy blond jest najlepszym wyborem?

Zacznijmy od tego komu pasuje platynowy blond. Cóż, wbrew pozorom nie trzeba mieć jasnej cery, by prezentować się w nim obłędnie. Otóż platynowy blond pasuje zarówno kobietom o alabastrowej cerze, jak i miodowym odcieniu skóry. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jest to praktycznie kolor uniwersalny z jednym „ale”. Nie powinny decydować się na niego kobiety o ziemistej skórze, gdyż wtedy może dodawać lat. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka koloryzacja choć dodaje pewności siebie, to jednak wymaga odpowiedniej ochrony. Przede wszystkim należy regularnie farbować odrost. Ponadto trzeba szczególną uwagę poświęcać pielęgnacji włosów. Na skutek rozjaśniania poziom rozchylenia łuski może się zwiększyć. Takie włosy są więc podatne na uszkodzenia mechaniczne, ale też przesuszanie się czy kruszenie. Na szczęście gdy wprowadzi się odpowiednie zasady pielęgnacji, włosy rozjaśniane mogą być dobrze nawilżone i zdrowe. Platynowy blond świetnie się prezentuje zarówno na włosach długich, średniej długości, jak i krótkich.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja włosów w kolorze platynowego blondu?

Podstawą pielęgnacji włosów w kolorze platynowego blondu jest oczywiście nawilżenie. Należy stosować kosmetyki, które mają w składzie emolienty. Mają one silne właściwości nawilżające, ale i regenerujące. Szczególnie na uwagę zasługuje tutaj olej kokosowy. Wnika on w pasma i nawilża je dogłębnie. Przy czym nie trzeba obawiać się, że spowoduje on żółknięcie włosów. Choć również świetne właściwości nawilżające ma olej rycynowy czy olej słonecznikowy, to jednak mogą one spowodować, że włosy nie zachowają zimnego koloru platyny. Najlepiej wykonywać olejowanie stosując właśnie olej kokosowy. Tutaj musicie wiedzieć, że olejek zawsze należy nakładać na świeże, umyte włosy. Olej kokosowy nakładamy od samej nasady, chyba, że zmagacie się z nadmiernym przetłuszczaniem skóry głowy, to wtedy nałóżcie go 2 cm poniżej nasady. Po nałożeniu olejku na pasma najlepiej zapleść je w warkocz, a przypadku włosów krótkich – założyć czepek i poczekać godzinę. Po tym czasie można już zmyć olej – koniecznie ciepłą wodą, a potem umyć włosy delikatnym szamponem z dodatkiem ekstraktu z ziół. Nie zapomnijcie jeszcze o nałożeniu odżywki. Polecamy Wam kosmetyki, które w składzie mają kwas hialuronowy, który wzmacnia włosy, ale i pozwala na utrzymanie ich prawidłowego nawilżenia.

Mniej stylizowania włosów, a więcej naturalności

O włosy trzeba dbać i to fakt. Jednocześnie trzeba też zrezygnować z rzeczy, które im szkodzą. A jedną z nich jest nadmierna stylizacja przy użyciu prostownicy i kosmetyków takich jak lakiery do włosów czy żele. Jeżeli chcecie zyskać proste włosy bez prostowania, to musicie wiedzieć, że jest to możliwe. Wystarczy tylko zdecydować się na laminowanie włosów. Zabieg jest w pełni bezpieczny. Ponadto zamiast suszyć włosy ciepłym nawiewem, zawsze wybierajcie chłodny. A kiedy to możliwe, najlepiej zrezygnować z suszenia włosów. Zawsze też należy stosować kosmetyki termoochronne i z dodatkiem filtra SPF.