× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
20 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Jak pozbyć się przebarwień ze skóry? Na jaką pielęgnację postawić?

Jak pozbyć się przebarwień ze skóry? Na jaką pielęgnację postawić?

Przebarwienia na skórze to defekt estetyczny. Rzeczywiście nie prezentują się dobrze i sprawiają, że skóra wydaje się matowa i bez blasku, co dodaje lat. Jednocześnie nie trzeba wcale tego akceptować, bo dzięki właściwej pielęgnacji można pozbyć się tego problemu?

Przyczyny przebarwień na skórze?

Przebarwienia na skórze mogą powstać na skutek zbyt długiej ekspozycji na słońce, ale też zmian hormonalnych. Kolejną przyczyną jest trądzik i niewłaściwa pielęgnacja. Przebarwienia można usuwać, wykonując profesjonalne zabiegi, choćby z użyciem lasera frakcyjnego. Jednak są one dosyć kosztowne i rzecz jasna nie wystarczy tylko jeden zabieg, by pozbyć się problemu. Na szczęście można zastosować odpowiednią pielęgnację i w ten prosty sposób uzyskać doskonały efekt. Jaka pielęgnacja będzie najlepsza? Oczywiście regularna. Trzeba dobrze przygotować swoją rutynę i jej przestrzegać, co pozwoli Wam na uzyskanie najlepszych rezultatów. Każdy dzień należy rozpocząć od przemycia skóry płynem micelarnym, który usunie zanieczyszczenia i nadmiar sebum. Dopiero potem powinno się przemyć twarz, by pobudzić mikrokrążenie we krwi. Dzięki temu kosmetyki będą lepiej się wchłaniać. Nie zapomnijcie jeszcze o zastosowaniu toniku z dodatkiem ogórka, który pozwoli utrzymać prawidłowe pH skóry. Czas na umycie twarzy żelem z dodatkiem aloesu i rumianku. Ten pierwszy składnik odpowiada za prawidłowe nawilżenie, ale też łagodzi podrażnienia, zaś rumianek przede wszystkim rozjaśnia przebarwienia. Przejdźmy do nałożenia serum i kremu. Serum ma zdecydowanie wyższe stężenie składników odżywczych, ale bardziej płynną konsystencję, stąd nakłada się je najpierw, a po 20 minutach przechodzi się do nałożenia kremu.

Wieczorna rutyna pielęgnacyjna

Oczywiście wieczorną pielęgnację rozpoczynamy od demakijażu, potem myjemy twarz, a na koniec przechodzimy do nałożenia serum i kremu. Jednak tym razem należy sięgnąć po serum z retinolem. Jak stosować retinol? Retinol, czyli pochodna witaminy A wykazuje dobre właściwości złuszczające, dzięki temu usuwa martwy naskórek, ale też sprawia, że przebarwienia stają się coraz mniej widoczne. Jednak retinol może na początek podrażniać skórę, stąd też trzeba go stosować wieczorem. Po nałożeniu retinolu należy poczekać 30 minut, a nie 20 i wtedy można już zastosować krem, koniecznie nawilżający, który dodatkowo ma właściwości odżywcze i łagodzi podrażnienia. Warto więc sięgnąć po krem z dodatkiem olejków roślinnych i kwasu hialuronowego.

Domowe sposoby na przebarwienia skóry

Możecie jeszcze spróbować domowych sposobów na przebarwienia skóry. Na pewno należy sięgnąć po sok z cytryny, który zawiera wysoką zawartość witaminy C. Jest ona świetnym antyoksydantem, który rozjaśnia właśnie widoczne plamy. Najlepiej waciki zamoczyć w soku, a następnie przemywać nim zmiany. Sięgnijcie jeszcze po rumianek. Tym razem należy zalać 2 łyżki suszu 100 ml wody. Trzeba poczekać aż napar się zaparzy i wystygnie. Wtedy można już przejść do przemywania nim skóry. To jeszcze nie wszystkie możliwości. Możecie także przygotować pastę z sody, która ma właściwości oczyszczające i rozjaśniające. Wystarczy tylko wymieszać 1 łyżkę sody oczyszczonej z łyżką wody. Powinna powstać gęsta papka, którą nakładamy na przebarwienia. Po 20 minutach ją zmywamy, koniecznie ciepłą wodą, a następnie nakładamy krem nawilżający.