× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
27 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

lifting twarzy

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn – na co się zdecydować?

Medycyna estetyczna do tej pory była zdominowana głównie przez kobiety. Obecnie jednak z zabiegów chętnie korzysta coraz więcej mężczyzn. W końcu panowie, podobnie jak panie, chcą pozbyć się kompleksów i dobrze czuć się we własnej skórze. Na jakie zabiegi decydują się mężczyźni?

Nowoczesna medycyna estetyczna nie kojarzy się już jedynie z nienaturalnie powiększonymi ustami czy nieproporcjonalnie dużym biustem, lecz z zabiegami, które pozwalają w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się dręczących kompleksów. Co więcej, za ich sprawą pacjenci mogą uzyskać bardzo naturalne efekty. Te z kolei pozytywnie wpływają na ich samopoczucie, ale również pewność siebie. Inna sprawa, że wiele branż wymaga od mężczyzny nienagannej prezencji i zadbanego wyglądu.

Zabiegi medycyny estetycznej dla mężczyzn

Każda skóra jest inna i wymaga innej pielęgnacji dostosowanej do indywidualnych potrzeb oraz wymagań pacjenta. Warto również wiedzieć, że choć cera kobiet różni się nieco od męskiej, to jednak obie ulegają tym samym procesom starzenia. Dlatego w większości przypadków, zarówno panowie, jak i panie, będą poddawani tym samym zabiegom.

Oczyszczanie i odżywianie

Dla panów polecane są zabiegi oczyszczające i odżywiające. Te pierwsze pozwalają usunąć martwe komórki naskórka, odblokować ujścia gruczołów łojowych, zmniejszyć ilość wyprysków i niedoskonałości, a także dotlenić skórę i zwiększyć efektywność działania stosowanych kremów, serów czy ampułek witaminowych. Co więcej, peelingi takie jak The Perfect Derma Pee to świetne zabiegi, które dodatkowo pozwalają walczyć z trądzikiem, przebarwieniami czy pozbawioną jędrności skórą.

Warta rozważenia jest również mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym ścieraniu wierzchniej warstwy rogowej naskórka. Zabieg jest polecany dla cer problematycznych, świetnie wyrównuje koloryt skóry, a także redukuje drobne zmarszczki czy blizny.

Jeżeli chodzi natomiast o odżywianie, polecanym zabiegiem jest mezoterapia igłowa. Kuracja polega na zaaplikowaniu w głąb skóry bogato witaminowych substancji, co zapewnia szybkie i spektakularne efekty w postaci wyraźnej poprawy wyglądu. Zabieg jest polecany osobom, które chcą zredukować zmarszczki, poprawić jędrność i elastyczność skóry, a także przywrócić cerze dawny blask. Warto też wiedzieć, że może być on również stosowany na skórę głowy – skutecznie odżywia cebulki włosów, wspomaga porost i chroni przed ich wypadaniem.

Dobry pomysł stanowi również wybór Geneo+, który jest zabiegiem 3w1. Zapewnia on bowiem dogłębne oczyszczenie i złuszczenie naskórka, a także odżywienie oraz dotlenienie. Po kuracji skóra jest rozjaśniona i ujędrniona, a zmarszczki wygładzone.

Zabiegi odmładzające

SonoQueen to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU, czyli działanie fal ultradźwiękowych, które wnikają w głąb skóry i stymulują organizm do zainicjowania silnych procesów regeneracyjnych i naprawczych. Pobudzają fibroblasty do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny, a więc substancji odpowiedzialnych za młody wygląd oraz napiętą skórę. Co ważne, zabieg jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny. Jest również bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji, dlatego po jego wykonaniu można wrócić do pracy czy codziennych zajęć. Pierwsze efekty są widoczne już po zabiegu, jednak na pełen rezultat należy poczekać kilka tygodni aż skóra ulegnie pełnej przebudowie.

Warto również wiedzieć, że poza poprawą jędrności i gęstości skóry, SonoQueen zapewnia także uniesienie górnej powieki, redukcję zmarszczek, wyostrzenie owalu twarzy czy likwidację drugiego podbródka.