× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

włosy doczepiane

Doczepiane włosy – metody przedłużania włosów i ich pielęgnacja.

Doczepiane włosy od Cameron Hair to wiele różnych dostępnych opcji kolorów, rodzajów i metod ich doczepiania. Są to zarówno sposoby z użyciem ciepła jak i na zimno, mniej lub bardziej inwazyjnie. Niezależnie od tego, jaki sposób przedłużania wybierzesz, z pewnością będziesz zadowolona. Warto jednak dobrać odpowiednią technikę zgodnie z oczekiwaniami, aby noszenie doczepionych włosów było jak najbardziej komfortowe. 

Jakie są dostępne techniki przedłużania włosów?

Najchętniej wybierana przez klientki jest metoda keratynowa, tape on, clip in oraz przedłużanie włosów na ringi. Każda z nich ma odmienną specyfikę i wymaga innego rodzaju aplikacji. 

Włosy clip in to taśmy włosów z malutkimi spineczkami, które wpinamy we włosy. Jest to metoda najmniej ingerująca we włos. Wymaga codziennego zakładania i ściągania włosów.

Przedłużanie włosów na keratynę polega na wykorzystaniu włosów z końcówką keratynową, którą zakłada się na własne pasmo włosów za pomocą zgrzewarki i temperatury (od 150 do 200 st C). Jest to metoda najbardziej trwała, pozwalająca cieszyć się założonymi pasmami nawet przez 6 miesięcy. Po tym czasie konieczne jest podciągnięcie włosów.

Przedłużanie włosów na ringi polega na połączeniu pasma włosów z naturalnymi za pomocą małych obrączek (ringów). Jest to metoda na zimno bez użycia zgrzewarki, wymaga podciągania po około 3 miesiącach od założenia.  

Metoda tape on podobna jest do przedłużania na clip in, jednak jest ona metodą trwałą. Pomiędzy dwa najczęściej 4 cm paseczki z klejem wkładany jest cienki fragment włosów, tworząc „kanapkę”. Wymaga ona jednak częstszego podciągania niż w przypadku innych trwałych metod. Czas ten oscyluje pomiędzy 4-6 tygodniami od założenia, w zależności od tempa wzrostu włosów. 

Jaki rodzaj włosów wybrać?

Jeśli szukasz idealnych włosów doczepianych, musisz wybrać nie tylko metodę ich przedłużenia, ale także ich rodzaj, czy mają być to włosy syntetyczne, czy naturalne. Pierwsze z nich kuszą pozytywną ceną, natomiast ich droższe naturalne odpowiedniki odznaczają się wysoką jakością i długim okresem użytkowania. Jeśli szukasz miękkich i efektownych włosów, zdecydowanie najlepszym wyborem będzie zakup naturalnych pasm. 

Jak pielęgnować włosy doczepiane? 

Aby nasze pasma wyglądały dobrze, warto zadbać o ich pielęgnację. Do mycia włosów używajmy tylko delikatnych szamponów bez mocnych detergentów. Niezbędne będzie również użycie odżywki nawilżającej oraz serum. Nie należy mocno pocierać włosów ręcznikiem. Warto pamiętać o tym, aby w przypadku metod z użyciem kleju lub keratyny nie nakładać kosmetyków na łączenia, ponieważ spowoduje to ich rozklejenie. Do czesania należy używać tylko szczotek przeznaczonych do włosów przedłużanych.