× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

usuwanie owłosienia

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Pielęgnacja skóry po depilacji laserowej to ważny element, który sprawi, że naskórek będzie wyglądał zdrowo. Ze względu na to, że trwałe usuwanie owłosienia wykorzystujące działanie lasera nie stanowi metody inwazyjnej, warto jednak w tym czasie odpowiednio zadbać o jej wygląd.

Depilacja laserowa niesie za sobą wiele korzyści. Wśród nich wyróżnić można zmniejszanie problemu wrastających włosków, podrażnień po domowych metodach depilacji, a także zjawiska jakim jest zapalenie okołomieszkowe. Wykonując jednak depilację laserową warto podjąć odpowiednie kroki w temacie pielęgnacji skóry po zabiegu, aby cieszyć się jej gładkością oraz zdrowym wyglądem.

Odpoczynek dla skóry

Depilację laserową wykonuje się w odpowiednich odstępach czasu, który obejmuje okres 4-6 tygodni. Jest to bardzo ważne, ze względu na fakt przejścia faz wzrostu włosa w kolejne, które z kolei zapewniają efektywność zabiegów. W tym czasie warto zapewnić skórze odpoczynek unikając wszelkich działań wywołujących jej podrażnienia, a także ograniczyć ekspozycję skóry na słońce.

Ochrona skóry przed słońcem

Zalecenia dotyczą szczególnie jeśli na depilację decydujemy się w okresie letnim. Istotne jest, aby tuż po wykonaniu zabiegu nie eksponować skóry na słońce lub stosować filtr przeciwsłoneczny o faktorze 30 SPF bądź 50 SPF. W czasie wykonywania zabiegów trwałego usuwania owłosienia należy zrezygnować z wizyt w solarium.

Nawilżanie skóry

Po zabiegu depilacji laserowej warto zadbać o nawilżanie skóry. W tym celu zaleca się korzystanie w domowej pielęgnacji z kremów bądź balsamów bazujących na składnikach tj. aloes, kwas hialuronowy, alantoina, pantenol czy mocznik. Substancje te nie tylko korzystnie wpływają na płaszcz hydrolipidowy skóry, ale również przyczyniają się do łagodzenia podrażnień doskonale kojąc naskórek po zabiegu. Przyspieszają regenerację skóry, a także wpływają na zwiększenie jej jędrności i elastyczności.

Picie wody

Nawilżenie skóry powinno odbywać się zarówno zewnętrznie poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale również wewnętrznie poprzez spożywanie odpowiedniej ilości wody. Odpowiednio nawilżona skóra zyskuje jędrność i elastyczność. Pozbawiona owłosienia zyskuje zdrowy i młody wygląd.

Zbilansowana dieta

Zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa pielęgnacji nie tylko skóry, ale całego organizmu. Aby po wykonaniu całej serii zabiegów depilacji laserowej, skóra dawała pełną satysfakcję, konieczne jest zadbanie o całym organizm, w postaci stosowania zdrowej diety. Warto pamiętać, że nie musi się to wiązać z radykalną zmianą trybu życia lub przykrymi wyrzeczeniami. Jednym z kluczowych elementów jest spożywanie 5 posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu oraz spożywanie co najmniej 1,5 litra wody dziennie.

Podsumowanie

Trwałe usuwanie owłosienia, które zapewnia depilacja laserowa gwarantuje wysoki komfort w życiu codziennym oraz uwalnia od problemów skórnych w postaci wrastających włosków bądź podrażnień skóry. Podczas jej wykonywania warto szczególną uwagę zwrócić na jej pielęgnację, która w połączeniu z zabiegami daje jeszcze większą satysfakcję z uzyskanych efektów.