× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

kwasy i peeling

Czy kwasy i peeling są bezpieczne?

Kwasy i peelingi są często wykorzystywane w kosmetologii. Panie, jak i panowie chętnie po nie sięgają w domowym zaciszu, a także wybierają zabiegi z ich wykorzystywaniem w profesjonalnych gabinetach odnowy biologicznej. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jakie działanie mają kwasy i peeling na skórę oraz rozwiewamy wątpliwości co do ich bezpieczeństwa stosowania. Zachęcamy do lektury.

Peeling i kwasy – kosmetyki, jaki mają wpływ na skórę?

Kosmetyki z wykorzystaniem kwasów mają zbawienny wpływ na skórę. Oczyszczają z zanieczyszczeń, odblokowują pory z nadmiaru serum, usuwają martwy naskórek, przez co skóra jest delikatna, miękka i wchłania więcej składników odżywczych. Kwasy złuszczają martwy naskórek, wygładzają i rozświetlają skórę. Pomagają nawilżyć, odżywić i zregenerować. Peeling z wykorzystaniem kwasów jest popularnym zabiegiem w salonie kosmetycznym. Spodziewane efekty są uzależnione od rodzaju wykorzystanego kwasu. Najpopularniejsze kwasy https://gemini.pl/kategoria/kosmetyki/do-twarzy/peelingi-do-twarzy stosowanie w kosmetyce to:

– kwas pirogronowy, sprawdzi się w przypadku tłustych cer z trądzikiem,

– kwas migdałowy jest zalecany osobom, które mają cerę dojrzałą,

– kwas hialuronowy nawilży cerę suchą i przesuszoną,

– kwas mlekowy ma działanie antybakteryjne i przeciwstarzeniowe,

– kwas azalainowy redukuje rumień, pomaga walczyć z trądzikiem,

– kwas glikolowy spłyca zmarszczki, nawilża, wygładza, rozjaśnia blizny,

– kwas salicylowy działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, więc idealnie sprawdzi się w przypadku cer z trądzikiem.  

Czy kwasy i peeling są bezpieczne?

Oczywiście! Jednak przy ich stosowaniu należy zachować ostrożność. Jeśli zależy nam na spektakularnych efektach warto wybrać się na serię zabiegów z kwasami do profesjonalisty, gdyż w gabinetach kosmetycznych zostanie dobrany zabieg do cery. Należy podkreślić, że kosmetyki z kwasami mają w gabinetach większe stężenie składników aktywnych, a więc należy je stosować pod okiem kosmetyczki.

W domowym zaciszu wykorzystujemy kwasy – kosmetyki, które mają niższe stężenie. Używanie ich będzie bezpieczne. Kosmetyki z kwasami i peelingi można kupić w każdej drogerii stacjonarnie, jak i przez Internet. Należy najpierw zdiagnozować, jaki rodzaj cery posiadamy i dobrać do niej kosmetyk z właściwym kwasem. Dostępne są różne kosmetyki z kwasami: peelingi, mleczka oczyszczające, toniki, kremy, serum, maseczki, mgiełki. Warto skompletować zestaw kosmetyków do pielęgnacji domowej z jednym kwasem. Kwasy – kosmetyki są stworzone do całego ciała. Nie tylko kosmetyki do twarzy zawierają różnego rodzaju kwasy, ale także są do ciała, poszczególnych jego części, jak np. stóp.

Podsumowując, kwasy są często wykorzystywane w kosmetologii. W gabinetach kosmetycznych pojawiają się w wielu zabiegach, które mają zbawienny wpływ na skórę człowieka. Proces odnowy i regeneracji skóry można kontynuować w domu przy wykorzystaniu kosmetyków z kwasami, które mają niższe stężenie przez co ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne.