× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
26 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Chirurgia plastyczna

Chirurgia plastyczna – wybieraj świadomie!

Gabinetów chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej jest w obecnych czasach bardzo dużo. To wszystko sprawia, że coraz częściej ciężko jest nam wybrać spośród dostępnych ofert. Czy znasz się na tyle dobrze, żeby ocenić kompetencje lekarza, w którego ręce oddajesz swoje zdrowie i urodę? Raczej nie! Dlatego sprawdzaj, pytaj i świadomie wybieraj chirurga plastyka, dzięki temu unikniesz nieprzyjemnych konsekwencji. Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy skorzystać z zabiegu? Wyjaśniamy!

Chirurgia plastyczna – dlaczego jest tak popularna?

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że obecnie jedną z lepiej rozwijających się dziedzin, jest medycyna oparta na upiększaniu i poprawie wyglądu. Chcemy wyglądać lepiej, młodziej, piękniej, tak jak z okładek magazynów. Czasem droga ku temu jest dość wyboista – nie pomogą naturalne sposoby, dlatego trzeba pomóc sobie samemu. W takich przypadkach sprawdza się właśnie chirurgia plastyczna. Dziedzina, która pozwala urzeczywistnić marzenia o pięknym wyglądzie – takim, który nie byłby możliwy do uzyskania naturalnymi metodami. Przykład? Korekta nosa, usunięcie obwisłej skóry na brzuchu, powiększenie piersi – to wszystko zabiegi, które umożliwia chirurgia plastyczna.

Chirurgia plastyczna – dlaczego warto?

Odpowiedź na to pytanie częściowo znajduje się w poprzednim akapicie – chirurgia plastyczna pozwala spełniać marzenia o pięknym wyglądzie. Zabiegi tego typu to coś więcej – nie tylko upiększanie lub niwelowanie defektów ciała, to także (a może przede wszystkim) poprawa samopoczucia, odzyskanie wiary w siebie i zniwelowanie kompleksów. Dlaczego? Gdyż źródłem chęci ze skorzystania z zabiegów chirurgii plastycznej jest właśnie silne, wewnętrzne przekonanie o konieczności zmiany i zniwelowaniu kompleksów. Czasem problemy z wyglądem mogą również być przyczyną depresji – w tego typu skrajnych wypadkach koniecznie należy zgłosić się o pomoc.

Chirurgia plastyczna – kiedy zrezygnować?

Na drugim biegunie są również powody, w wyniku których nie powinniśmy korzystać z zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Większość z nich jest widocznych już podczas konsultacji z chirurgiem – to on oceni czy zaistniałe przeciwwskazania blokują możliwość wykonania zabiegu. Przede wszystkim będą to niektóre choroby, czyli ograniczenia wynikające ze stanu zdrowia. Z drugiej strony nierealne oczekiwania pacjenta – kiedy tak naprawdę rezultat, który chce uzyskać, nie jest możliwy do osiągnięcia (wtedy chirurg realnie i uczciwie o tym powinien poinformować). Z kolejnej strony – zaburzenia psychiczne oraz np. uzależnienie od wykonywania zabiegów – w takich przypadkach mamy do czynienia z szerszymi zaburzeniami.

Chirurgia plastyczna – jak dokonać wyboru kliniki?

To podstawowe pytanie, jakie należy sobie zadać, decydując się na zabieg. Przede wszystkim należy sprawdzić placówkę i lekarza, do którego się wybieramy. Pytać o doświadczenie, kursy, szkolenia. Zobaczyć poprzednie rezultaty operacji. Oczywiście nie wszystkie możliwe scenariusze da się przewidzieć, ale rzetelna informacja o możliwych skutkach ubocznych ze strony lekarza również będzie drogowskazem do znalezienia odpowiedniej placówki chirurgii plastycznej.