× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

licówki

Ceny licówek w najważniejszych miastach Polski

Licówki mogą rozwiązać problemy, które są bezpośrednio związane z niedoskonałościami zgryzu. Licówki to świetna opcja, jeśli masz pojedynczy wyszczerbiony, przebarwiony lub uszkodzony ząb. Ile kosztują licówki stomatologiczne? To ujawni, że koszt licówek stomatologicznych różni się w zależności od materiału, z którego są wykonane. Przejdźmy więc do szczegółów.

Jaki jest koszt licówek kompozytowych?

Licówki można określić jako indywidualne nakładki na zęby wykonane z bardzo cienkich licówek. Licówki są przyklejane przez stomatologa do przedniej części zębów. Odbywa się to za pomocą specjalnego kleju. Zabieg ten jest bezpieczny. Klejenie licówek jest bardzo bezpieczne. Klej nie powoduje żadnych szkód dla naszych zębów. Można być tego pewnym. Warto porozmawiać ze swoim stomatologiem, jeśli mamy jakieś pytania.

Zacznijmy od licówek kompozytowych. Licówki kompozytowe wykonane są z tego samego materiału, który służy do wypełniania naszych ubytków. Licówki są bardzo trwałe ze względu na trwałość kompozytu. Możesz wybrać licówki, które idealnie pasują do naturalnego koloru Twoich zębów. Licówki kompozytowe są mniej trwałe niż ich porcelanowe odpowiedniki. Należy je wymieniać lub odświeżać co dwa do trzech lat. Licówki porcelanowe mogą przetrwać nawet do dziesięciu lat. Oba rodzaje licówek dają podobne efekty, które sprawiają, że trudno odróżnić porcelanę od kompozytu.

Licówki kompozytowe mogą być bardzo drogie. Ostateczny koszt licówek kompozytowych zależy od materiału, z którego zostały wykonane. Licówki akrylowe są najbardziej przystępne cenowo. Licówka akrylowa kosztuje dwieście złotych za jeden ząb. Licówki akrylowe mogą być stosowane tylko tymczasowo, do czasu założenia właściwych licówek. Ile kosztują licówki kompozytowe? Licówki kompozytowe kosztują od 250-350 zł za jeden ząb. Licówki porcelanowe mogą być bardzo drogie. Ale do tego przejdziemy za chwilę.

Ile kosztują licówki porcelanowe?

Zanim przejdziemy do ceny, rozważmy najpierw różnice między licówkami ceramicznymi a porcelanowymi. Ceramika jest wykorzystywana w stomatologii. Ceramika przez wiele lat była wykorzystywana do uzupełnień stomatologicznych, w tym mostów, koron i licówek, jak również protez i wypełnień stomatologicznych.

Czasami ceramika jest również nazywana porcelaną. Oba terminy są często stosowane zamiennie. Materiały ceramiczne są najczęściej stosowanymi materiałami w praktyce stomatologicznej. Są bezpieczne dla tkanek ludzkich i mają charakter obojętny. Są też bliższe prawdziwym zębom pod względem przezierności i koloru.

Licówki porcelanowe są wyceniane na podstawie materiału ceramicznego, z którego są wykonane. Za jedną licówkę porcelanową (tj. Za jedną licówkę porcelanową wykonaną z porowatej skaleniowej trzeba zapłacić od 800 do 2500 zł. Cena licówek w Krakowie może się różnić w zależności od tego, który gabinet wybierzemy. 

Jaki jest koszt licówek w 2022 roku?

Pod względem sposobu nakładania licówek, można je podzielić na porcelanowe i kompozytowe. Jaki jest koszt licówek w tym roku? Czy są one coraz droższe? Każdy stomatolog poleca licówki porcelanowe. Utrzymują się one jak najdłużej. Licówki porcelanowe mogą wytrzymać nawet 20 lat, jeśli dbamy o zęby i unikamy złych nawyków, takich jak obgryzanie paznokci czy skubanie długopisów.

Materiał użyty do wykonania licówek decyduje o ich cenie. Porcelana jest stosowana w wysokiej jakości gabinetach stomatologicznych. Dobrze reaguje z tkanką ludzkiego zęba. Ceny za przygotowanie, wykonanie i założenie licówek porcelanowych zaczynają się od 1 100 zł. Ważne jest, aby przy wyborze materiału kierować się nie tylko ceną, ale również jego trwałością. Ważne jest również, aby wyglądał naturalnie. Licówki porcelanowe stanowią ponad 90% licówek wybieranych przez pacjentów.

Wierzymy, że lepiej jest wydać trochę więcej, ale otrzymać wysokiej jakości usługi. Oto, w co wierzymy. Omówmy wszystko z lekarzem i dajmy mu znać, że jesteśmy całkowicie zadowoleni z efektu. Nie mamy wyjścia i musimy wydać tak dużo pieniędzy. Chcemy pochwalić się naszymi licówkami z szerokim uśmiechem, od ucha do ucha.