× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

5 sposobów, aby pomóc swojemu sercu

Luty to Amerykański Miesiąc Serca, a ponieważ choroba serca jest główną przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych, sprawia, że ​​ten miesiąc jest szczególnie ważnym czasem na omówienie zdrowia serca. Podczas gdy w chorobach serca grają czynniki genetyczne, istnieje wiele sposobów zapobiegania chorobom serca poprzez świadomość i działanie.

Poświęćmy więc ten czas na szerzenie świadomości na temat tego, co przyczynia się do chorób serca i jak możemy aktywnie temu zapobiegać. Na początek oto kilka nawyków, które należy wprowadzić w codzienne życie, aby zachować zdrowe serce:

1. Ćwicz częściej

Ćwiczenia są kluczowym elementem zapewniającym zdrowe serce. Jeśli pracujesz w biurze, prawdopodobnie spędzasz większość dnia siedząc przy biurku, co oznacza, że ​​się nie ruszasz. Siedzący tryb życia nie sprzyja zdrowiu serca, dlatego będziesz potrzebować dodatkowej uwagi w świecie aktywności fizycznej.

Spróbuj wprowadzić małe zmiany w swoim dniu pracy, takie jak znalezienie szlaku na przerwę obiadową, wejście po schodach zamiast windy, a nawet użycie stojącego biurka w biurze. Włączenie ćwiczeń mających na celu zwiększenie zdrowia serca  do rutyny pomoże ci również w walce z chorobami serca.

2. Stwórz lepsze nawyki żywieniowe

Dieta i ćwiczenia idą w parze. Regularne angażowanie się w aktywność fizyczną i zbilansowana dieta pełna zdrowych dla serca pokarmów  są równie ważne dla zdrowia, szczególnie jeśli chodzi o sprawy serca. Na przykład utrata masy ciała może obniżyć ryzyko chorób serca, ale jeśli chcesz rezultatów, wszystkie ćwiczenia na świecie nie będą miały znaczenia, jeśli nie będziesz odpowiednio zasilać organizmu.

Przejęcie kontroli nad dietą pozwala być aktywnym uczestnikiem zdrowia serca. Zapisanie się do interaktywnego programu odchudzania,  który pozwala zarządzać i śledzić różne aspekty diety, sprzyja poczuciu odpowiedzialności za swoje zdrowie. Badając informacje o wartości odżywczej spożywanego pokarmu, lepiej zrozumiesz swoją dietę i staniesz się lepiej poinformowanym i dbającym o zdrowie konsumentem.

3. Rzuć palenie

Prosta rada to po prostu przestać, ale wszyscy wiemy, że łatwiej powiedzieć niż zrobić. Pierwszym krokiem jest zdecydowanie, że chcesz rzucić palenie, że chcesz poprawić swoje zdrowie i że rozumiesz, że nie będzie to łatwe zadanie, ale takie, które chcesz zacząć. Jeśli masz problem z rzuceniem palenia, istnieje wiele zasobów,  które mogą ci pomóc w podróży.

4. Podejmij stres

Stres wpływa na twoje zdrowie na wiele sposobów. Kiedy odczuwasz zbyt duży stres, może to prowadzić do problemów z lękiem, depresją, nawykami żywieniowymi, przybieraniem na wadze i oczywiście chorobami serca. Najlepszym sposobem na walkę ze stresem jest znalezienie odpowiednich metod radzenia sobie lub czynności  , takich jak medytacja, dziennikarstwo, ćwiczenia jogi lub więcej odpoczynku. Jeśli uważasz, że te działania nie wywierają oczekiwanego wpływu, możesz skorzystać ze współpracy z doradcą lub innym przeszkolonym profesjonalistą, aby pomóc w stworzeniu dopasowanych rozwiązań radzenia sobie ze stresem.

5. Praktykuj dobrą higienę jamy ustnej

Może się wydawać, że nie znajduje się na tej liście, ale badania pokazują, że  choroba dziąseł zwiększa twoje szanse na chorobę serca. Konsekwentne mycie zębów dwa razy dziennie i nici dentystyczne pomogą utrzymać zdrowe usta. Ważne jest również, aby wymieniać szczoteczkę co trzy miesiące, tak jak sugeruje dentysta. Istnieje kilka świetnych usług subskrypcyjnych, takich jak Quip , które co trzy miesiące przesyłają ci nową główkę szczoteczki, więc nie będziesz musiał robić obliczeń, kiedy dokładnie kupiłeś szczoteczkę. Gdy otrzymasz nową główkę pędzla pocztą, będziesz wiedział, że nadszedł czas na zmianę!

Włączenie jednego lub wszystkich tych nawyków do twojego życia pozytywnie wpłynie na zdrowie twojego serca. Gdy zaczniesz aktywnie prowadzić zdrowy tryb życia, te wskazówki i te wymienione w wielu innych miejscach będą zarówno wykonalne, jak i przyjemne!