× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
21 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

5 porad dotyczących pielęgnacji implantów dentystycznych

Gdy ktoś po raz pierwszy otrzymuje implant dentystyczny, ważne jest, aby zrozumiał, jak odpowiednio dbać o implant. Implant zwykle trwa 15 lat, ale tylko pod warunkiem odpowiedniej opieki.

1. Dokładnie umyj wszystkie zęby dwa razy dziennie

Dostępne są specjalne szczoteczki do zębów, które zostały specjalnie zaprojektowane do użytku przez pacjentów z implantami dentystycznymi Ottawa . Te szczoteczki do zębów są w stanie dotrzeć do miejsc, w których zwykłe szczoteczki do zębów nie są w stanie, dlatego wysoce zalecane. Szczotkowanie od 2 do 3 minut jest idealne w celu prawidłowego usunięcia płytki nazębnej, która może próbować tworzyć się na zębach.

2. Nić dentystyczna przynajmniej raz dziennie

Nić dentystyczna przynajmniej raz dziennie; po każdym posiłku jest jeszcze lepiej. Jedynym sposobem na pozbycie się wszelkich cząstek jedzenia, które utknęły między zębami, jest delikatne użycie dobrej jakości nici dentystycznej. Jeśli te cząsteczki jedzenia nie zostaną usunięte, bakterie, które prowadzą do wnęk, zaczną się formować. Zaleca się zachowanie ostrożności przy nitkowaniu zębów, aby uniknąć uszkodzenia zębów lub dziąseł.

3. Unikaj jedzenia twardych lub lepkich produktów spożywczych

Wybór jedzenia twardych pokarmów może prowadzić do pękania zębów, co może potencjalnie prowadzić do konieczności większej liczby implantów dentystycznych. Jedzenie twardych lub lepkich produktów może również zagrozić strukturze implantu dentystycznego Ottawa, potencjalnie osłabiając go. Przykłady twardych lub lepkich produktów spożywczych obejmują twarde cukierki, karmel, orzeszki ziemne i suszone owoce.

4. Unikaj palenia lub picia zbyt dużej ilości alkoholu

Palenie nie tylko opóźnia proces gojenia, ale może również osłabić strukturę kości, która stanowi dużą część dobrego zdrowia jamy ustnej. Podczas spożywania okazjonalnych napojów alkoholowych zwykle jest dobrze, picie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić do wrażliwości zębów, potencjalnie powodując ból jamy ustnej.

5. Umawiaj się regularnie na wizyty dentystyczne

Regularne wizyty u dentysty to jeden z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że wszystkie implanty wykonują pracę, którą powinni wykonywać. Wszelkie pytania dotyczące osobistego implantacji należy zadawać podczas następnej wizyty u dentysty.

Dolna linia

Właściwa opieka nad implantacją zębów jest ważnym elementem zapewniającym, że implanty będą trwać tak długo, jak to możliwe. Implanty te są uważane za trwałe elementy, dlatego należy dbać o nie tak, jak swoje prawdziwe zęby. Jeśli masz pytania dotyczące opieki nad implantami dentystycznymi, umów się na wizytę w najbliższym dogodnym terminie.