× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Telefony komórkowe są siedem razy brudniejsze niż toalety

Są błyszczącymi urządzeniami, które zapewniają wszystko – od dat po filmy z kotami za jednym przeciągnięciem ekranu.

Ale ci, którzy nie mogą znieść odłożenia smartfonów, mogą wpaść w nie z przerażeniem, gdy dowiedzą się, ile błędów zawierają.

Jak wykazały badania, przeciętny telefon komórkowy jest prawie siedem razy bardziej zabrudzony niż sedes.
W skórzanych skrzyniach jest najwięcej bakterii, ale nawet smartfony w plastikowych plastikowych skrzynkach mają ponad sześć razy więcej bakterii niż w toalecie.

Mimo to w badaniu przeprowadzonym wśród pracowników biurowych stwierdzono, że dwóch na pięciu zabiera swoje do łazienki w miejscu pracy.

Firma Initial Washroom Hygiene pobierała próbki wymazów ze smartfonów za pomocą przenośnego urządzenia, które oświetla żywe drobnoustroje tam, gdzie pojawiają się na powierzchni.
Zeskanowana w ten sposób deska sedesowa pokazuje 220 jasnych miejsc, w których czają się bakterie, ale przeciętny telefon komórkowy miał 1479.

Profesor Hugh Pennington , emerytowany profesor bakteriologii na Uniwersytecie w Aberdeen , powiedział: „Wymazanie smartfona jest prawie jak sprawdzenie chusteczki pod kątem bakterii – prawdopodobnie znajdziesz je ze względu na bliski kontakt fizyczny z tym urządzeniem kilka razy dziennie .

„O tej porze roku na telefonach pojawi się norowirus, ale błędy na smartfonach prawdopodobnie będą własnymi bakteriami, więc prawdopodobieństwo przeniesienia choroby jest niskie.

„Jednak nie zaleca się przekazywania smartfonów między ludźmi”.
n 2011 naukowcy z London School of Hygiene & Tropical Medicine odkryli, że co szósty telefon komórkowy jest zanieczyszczony odchodami, w tym robakami E. coli, które mogą powodować zatrucie pokarmowe i robaki żołądkowe.

W ubiegłym roku organ nadzoru konsumentów Który? przebadał 30 telefonów, dochodząc do wniosku, że bakterie na jednym z nich były „poza skalą” i były w stanie wywołać u właściciela poważne rozstrój żołądka.

Najnowsze badanie obejrzało 50 telefonów, rejestrujących najwyższy odczyt bakterii dla smartfona w skórzanym etui, który był również portfelem, i pokazało prawie 17 razy więcej bakterii na desce sedesowej.
Średnia dla plastikowej skrzynki wyniosła 1454, czyli prawie siedem razy więcej niż dla bakterii sedesowych.

Eksperci uważają, że telefony są tak brudne, ponieważ są zabrane do łazienki, więc są narażone na te same zarazki, co uchwyty i siedzenia w toalecie.

Badanie przeprowadzone przez 2000 osób przez Initial Washroom Hygiene wykazało, że 40 procent osób przyznaje się do korzystania ze smartfona podczas pracy w łazience.

Ale tylko 20 procent wyczyściło telefon po zabraniu go do toalety.