× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
21 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Dieta pudełkowa

Wady i zalety diety pudełkowej

Popularność diet pudełkowych stale rośnie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. W codziennym zabieganiu trudno bowiem znaleźć chwilę wolnego czasu, aby zadbać o zdrowe odżywianie. Zdecydowanie łatwiej jest więc skorzystać z pomocy profesjonalistów. Usługa cateringu dietetycznego, jak wszystko w życiu, ma jednak pewne wady i zalety. Jakie? Sprawdź w poniższym artykule.

Zalety diety z dostawą do domu

Zalet tego rozwiązania jest bardzo wiele. Najważniejsza z nich to oczywiście możliwość wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych, bez konieczności spędzania długich godzin nad planowaniem menu oraz na zakupach i w kuchni. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania można zaliczyć również następujące kwestie:

 • menu zaplanowane przez wykwalifikowanych dietetyków,
 • spożywanie 5 posiłków dziennie w regularnych odstępach czasu,
 • możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów,
 • rozbudowana oferta pozwalająca każdemu znaleźć dietę adekwatną do indywidualnych preferencji żywieniowych i założonego celu,
 • posiłki dostarczane pod wskazany adres każdego dnia o wybranej porze, dzięki czemu można bez problemu zabrać je do pracy lub na uczelnię,
 • koniec z marnotrawieniem jedzenia,
 • możliwość unikania pokus na zakupach i drobnych grzeszków,
 • większa motywacja, 
 • różnorodność potraw https://bedietcatering.pl/produkty-bogate-w-magnez-potas-i-wapn/  przez co dieta nie jest nudna i łatwiej wytrzymać w postanowieniu.

Wady diety z dostawą do domu

Choć zdecydowanie więcej plusów wiąże się z tym rozwiązaniem, to jednak można wyróżnić dwie kluczowe cechy, które przemawiają na niekorzyść diet pudełkowych:

 • brak świadomości żywieniowej – spożywanie na co dzień zdrowych posiłków przygotowywanych w zewnętrznych firmach, a nie we własnym domu, niesie za sobą ryzyko nie przyswojenia wiedzy związanej z tym jak komponować posiłki i co powinno się w nich znajdować. Jest to poważny problem, bowiem po zakończeniu współpracy z firmą cateringową łatwo powrócić do starych nawyków żywieniowych i w konsekwencji doprowadzić do pojawienia się efektu jo-jo. Można jednak temu zaradzić. Firmy cateringowe umieszczają bowiem na pudełkach dokładne informacje związane ze składem i kalorycznością. Należy więc koniecznie zwracać uwagę na opisy i przyswajać niezbędną wiedzę. Do diety pudełkowej trzeba bowiem podejść w sposób całkowicie świadomy, aby zmiana nawyków żywieniowych i dotychczasowych przyzwyczajeń nie była jedynie epizodem.  
 • wysoki koszt – biorąc pod uwagę oferty wiodących firm cateringowych, cena za miesięczny pakiet diety pudełkowej waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, oczywiście w zależności od rodzaju wybranej diety i jej kaloryczności. W porównaniu z kosztami, jakie należy ponieść robiąc zakupy, kwota ta wydaje się być niezwykle wysoka. Należy jednak wziąć pod uwagę, iż fit catering to nie tylko pięć zbilansowanych posiłków każdego dnia. To także wysoki poziom komfortu, wygoda, oszczędność czasu i możliwość poznawania nowych, oryginalnych smaków. Biorąc pod uwagę otrzymywane korzyści, cena nie wydaje się być już zbyt wygórowana. Warto także wziąć pod uwagę, iż większość firm oferuje atrakcyjne rabaty dla klientów, którzy z góry zadeklarują chęć korzystania z diety przez dłuższy okres.