× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

szpital

Poszukiwanie pracy w szpitalu – gdzie znaleźć oferty?

Studia medyczne czy studia kształcenia pielęgniarek należą do najtrudniejszych i najbardziej wymagających kierunków kształcenia. Studenci medycyny mają do wyboru ponad dwadzieścia specjalizacji medycznych i farmaceutycznych. Również pielęgniarki posiadają zróżnicowaną ścieżkę kariery. Po ukończeniu studiów zasilą oni publiczne i prywatne szpitale, przychodnie, laboratoria, gabinety oraz firmy farmaceutyczne. 

Gdzie szukać pracy w szpitalu?

Po ukończeniu kształcenia medycznego absolwent medycyny otrzymuje ograniczone prawo wykonywania zawodu. Następnie odbywa roczny staż w jednej z placówek zdrowia, prowadzący go do lekarskiego egzaminu końcowego, uprawniającego do pełnoprawnego już wykonywania zawodu lekarza. Pielęgniarki i ratownicy medyczni bardzo często jednocześnie studiują i pracują w zawodzie. Miejscem ich pracy jest zwykle szpital czy inna placówka zdrowia, publiczna lub prywatna. Młodzi lekarze i przyszłe pielęgniarki najczęściej poszukują swojego miejsca pracy w szpitalach. To tam najszybciej wdrożą się do zawodu i otworzą sobie ścieżkę kariery. 

Od wielu lat szpitale nieustannie poszukują pracowników na stanowiska medyczne i pielęgniarskie. Praca Łódź , praca w łódzkich szpitalach oferowana jest zarówno lekarzom specjalistom w swojej dziedzinie jak i lekarzom przygotowującym się do specjalizacji. Podobnie poszukiwane są pielęgniarki o różnym stopniu uprawnień zawodowych oraz ratownicy medyczni. Lekarze przygotowujący się do specjalizacji mają do wyboru 40 różnych dziedzin, mogą pracować już w szpitalach i jednocześnie się uczyć. 

Stanowiska pracy w szpitalu 

Oprócz lekarzy, pielęgniarek, położnych i ratowników medycznych szpitale poszukują wiele innych specjalności, mniej oczywistych. Praca Gliwice rekrutuje asystentów medycznych, stomatologów, dietetyków, fizjoterapeutów, rehabilitantów, salowych, sanitariuszy, elektroradiologów, epidemiologów, laborantów, kierowników szpitali, laboratoriów, pracowników recepcji medycznych. 

Po studiach medycznych ich absolwenci mogą również poszukiwać pracy w instytutach badawczych czy pracowniach laboratoryjnych, funkcjonujących przy przychodniach i szpitalach. 

Poszukując pracy w szpitalu najlepiej sięgać do tych portali ogłoszeniowych, które specjalizują się w ofertach pracy dla absolwentów medycyny i pielęgniarstwa. Pracodawcy zwykle emitują ogłoszenia w stałych kanałach, zdając sobie sprawę, że jest to najskuteczniejszy kanał komunikacji. W ten sposób obie strony mogą liczyć na wzajemne zainteresowanie ofertą i szybkie decyzje.