× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
18 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Osoby cierpiące na PTSD mogą skorzystać z leków zmniejszających strach

Zespół stresu pourazowego okazał się trudny do leczenia w dłuższej perspektywie. Pomóc może połączenie terapii psychologicznej z nowym lekiem.

W czerwcu naukowcy przeprowadzili  przegląd w  celu ustalenia, czy leki lub terapia psychologiczna były najlepszym sposobem leczenia zespołu  stresu pourazowego (PTSD) .

Z powodu braku badań porównawczych naukowcy nie byli w stanie wyciągnąć wniosków. Jednak nowe badanie ma na celu sprawdzenie, czy połączenie dwóch form leczenia może być bardziej skuteczne.

Terapią psychologiczną, którą często stosują lekarze w   leczeniu PTSD, jest terapia przedłużonej ekspozycji lub PE. Wf polega na ciągłym narażaniu ludzi z traumatyczną pamięcią na tę pamięć.

Mamy nadzieję, że w końcu jednostki przestaną się bać, gdy zostaną skonfrontowane z pamięcią. Lekarze znają tę zasadę jako uczenie się wyginięcia strachu.

Chociaż PE jest zalecanym sposobem leczenia PTSD, niektóre osoby  nie wykazują oznak poprawy . Niektórzy, którzy czerpią korzyści, wracają z czasem do swojego pierwotnego stanu.

Znalezienie sposobu na zwiększenie efektywności WF może być kluczowe w pomaganiu  8 milionom  osób żyjących z PTSD w radzeniu sobie z traumatycznymi wspomnieniami. Może to również pomóc w zminimalizowaniu trudności ze  snem  i unikaniu, które towarzyszą ich warunkom.

Rozpoznawanie strachu

Według naukowców z Uniwersytetu Linköping w Szwecji  kluczowy może być lek, który pozytywnie wpływa na  układ endokannabinoidowy . System endokannabinoidowy wykorzystuje substancje typu marihuany do kontrolowania emocji, takich jak strach,  lęk i  stres .

Naukowcy eksperymentowali z konkretnym lekiem, który blokował enzym hydrolazy amidu kwasu tłuszczowego (FAAH) i podnosił poziom anandamidu, który jest endokannabinoidem w mózgu połączonym ze strachem i lękiem.

Zespół, którego użył zespół, był inhibitorem FAAH, który naukowcy opracowali początkowo jako środek przeciwbólowy. Chociaż okazało się to nieskuteczne w tym celu, badacze sądzili, że może pomóc mózgowi w eliminowaniu niepotrzebnego strachu.

Zespół zaprojektował więc małe   badanie placebo, w którym ani badacze, ani uczestnicy nie wiedzieliby, kto otrzymuje prawdziwy lek.