× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
12 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – kiedy warto z niej skorzystać?

W dzisiejszych czasach społeczeństwo przywiązuje coraz większą wagę do swojego wyglądu zewnętrznego. Medycyna estetyczna we Wrocławiu cieszy się więc ogromnym powodzeniem nie tylko wśród kobiet, ale ostatnimi czasy również wśród mężczyzn. W zależności od potrzeb można zdecydować się na zabiegi mniej lub bardziej inwazyjne. Kiedy warto skorzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej?

Poprawa mankamentów urody

Zbyt wąskie usta, zmarszczki pojawiające się w młodym wieku czy wypadanie włosów? To wszystko można wyleczyć za pomocą medycyny estetycznej. Mówi się, że ta dziedzina medycyny leczy nie tyle ciało, co duszę. Chodzi bowiem o to, że lepszy wygląd oznacza lepsze samopoczucie, a to zaś daje ludziom o wiele więcej możliwości. Poprawa mankamentów urody stała się modna, dlatego medycyna estetyczna we Wrocławiu może zaproponować cały szereg różnego typu zabiegów upiększających. Wbrew pozorom zadowalające efekty można osiągnąć już po jednym czy dwóch zabiegach, choć oczywiście konieczne jest wykonanie całej serii, a zatem konkretna ilość wizyt każdorazowo uzgodniona jest z lekarzem. Medycyna estetyczna może w dzisiejszych czasach naprawdę wiele. Począwszy od delikatnych korekt blizn, na poprawie rysów twarzy skończywszy. Co ważne, zabiegi te nie są zbyt inwazyjne, choć oczywiście niektóre substancje, które zostałyby użyte w nieodpowiedni sposób, mogłyby zaszkodzić skórze. Niemniej jednak w profesjonalnych gabinetach przyjmują jedynie osoby z odpowiednim przygotowaniem, zatem nie ma ryzyka, że coś podczas zabiegu pójdzie nie tak.

Czy to boli?

Wiele osób myli medycynę estetyczną z chirurgią plastyczną. Otóż w przeciwieństwie do tej drugiej, medycyna estetyczna nie wymaga użycia skalpela. Owszem, czasami lekarz dokonuje drobnych nacięć na skórze, jednak są to zabiegi o wiele mniej inwazyjne w porównaniu z zabiegami chirurgii plastycznej. Medycyna estetyczna we Wrocławiu oferuje różnego typu, bezbolesne dla pacjenta zabiegi. W przypadku niektórych można oczywiście poczuć lekki dyskomfort, jednak nie ból. Jeżeli zabieg wykonywany jest przez lekarza, w razie życzenia pacjenta skóra może zostać znieczulona miejscowo. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej powinny być wykonywane przez lekarza, jednak nie ma w tej kwestii jednoznacznych wytycznych. Mogą się ich podejmować również doświadczeni kosmetolodzy, choć i tak osobą nadzorującą powinien być lekarz. Wybierając dobre gabinety medycyny estetycznej pacjent zyskuje pewność, że oddaje swoje ciało i urodę w najlepsze ręce. 

Dowiedź się więcej na stronie: https://noaclinic.pl/