5 grudnia, 2022

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Bartłomiej Juza

Kim jest Bartłomiej Juza?

Bartłomiej Juza to lekarz flebolog, który od roku 2010 zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem schorzeń układu naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem mało inwazyjnego leczenia chorób żył. W roku 2017 dodatkowo wzbogacił swoje doświadczenie o praktykę w zakresie medycyny regeneracyjnej i chirurgii estetycznej.

Wykształcenie i rozwój

Lekarz Bartłomiej Juza swoje umiejętności udoskonalał między innymi u Attilio Cavezzi, który jest prezesem międzynarodowej unii flebologicznej, jednym z twórców nowoczesnych mało inwazyjnych metod leczenia żylaków oraz założycielem VENALINFA – europejskiego centrum leczenia schorzeń żył z siedzibą w San Benedetto del Tronto. Doświadczenie zdobywał również u Ahmeda Elsaftawy, wybitnego chirurga w zakresie chirurgii regeneracyjnej oraz estetycznej. Obecnie lekarz współpracuje z placówkami na terenie Włoch oraz z Royal Medical Center z siedzibą w Doha w Qatarze.

Jaka jest specjalizacja doktora Juzy?

Specjalizacją lekarza Bartłomieja Juzy jest leczenie ciężkich schorzeń, przy wykorzystaniu innowacyjnych rozwiązań i metod. Co więcej, jako pierwszy lekarz flebolog na terenie województwa małopolskiego rozpoczął wykonywanie procedur usuwania żylaków za pomocą kleju – VenaSeal. Jest to najskuteczniejsza, najmniej inwazyjna oraz całkowicie bezbolesna metoda usuwania żylaków dolnych kończyn. Dodatkowo, VenaSeal znalazł również zastosowanie w leczeniu malformacji naczyniowych, przetok tętniczo – żylnych pozostałych części ciała, na przykład dłoni.

Modelowanie sylwetki

Leczenie trudnych oraz dotychczas nieleczonych w ten sposób w Polsce przypadków pacjentów jest tematem pracy badawczej oraz publikacji lekarza Juzy. Do jego szczególnych zainteresowań zawodowych zaliczyć można przypadki ciężkich owrzodzeń żylnych oraz przewlekłych ran. Co więcej, wykonuje on innowacyjne zabiegi leczenia przewlekłego obrzęku tłuszczowego wraz z modelowaniem sylwetki ciała, opartego o rzeźbienie 3D i lipofeelingiem.

Operacja przeprowadzana przez doktora Juzę w klinice

Przełom w medycynie

Wraz z firmą Key-Med lek. Bartłomiej Juza jest w trakcie opracowywania przełomowych biologicznych opatrunków z fibryny i komórek macierzystych, które są samodzielnie produkowane z krwi pacjenta. Jest to przełom w medycynie, który jest obecnie wykorzystywany w leczeniu najcięższych przypadków trudno gojących się ran oraz w celu przebudowy i regeneracji skóry całego ciała. Metoda ta dała wielu zdesperowanym pacjentom możliwość szybkiego powrotu do zdrowia i sprawności, między innymi dzięki doktorowi Juzie.

Lekarz Bartłomiej Juza cieszy się ogromnym szacunkiem i wdzięcznością ze strony pacjentów. Dotychczasowi pacjenci cenią go za ogromne zaangażowanie, innowacyjność, profesjonalizm i rzeczowe podejście. Dla lekarza Bartłomieja Juzy nie ma rzeczy niemożliwych, takie są opinie jego pacjentów.