× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 kwietnia, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

transport chorego męża po schodach zakręcających na piętro domu

Jak przetransportować chorego męża po krętych schodach?

To pytanie często zadają panie opiekujące się schorowanymi małżonkami, którzy nie są w stanie samodzielnie pokonać stromych schodów. Sytuacja dodatkowo komplikuje się, jeżeli na piętrze znajduje się jedyna łazienka w domu. Zobacz, jak dużym ułatwieniem staje się wtedy krzesło schodowe na schody kręte.

Transport chorego męża po schodach zakręcających na piętro – jak sobie z tym poradzić?

Niektórzy opiekunowie osób cierpiących na schorzenia nóg lub chorobę Parkinsona próbują przenosić swoich bliskich na rękach. Ten sposób transportowania chorych jest jednak bardzo uciążliwy i niebezpieczny. Może Cię bowiem narazić na pojawienie się urazów kręgosłupa i upadek ze schodów razem ze schorowanym mężem lub żoną.

Jak zatem bezpiecznie pokonać kręte schody prowadzące na wyższą kondygnację – do łazienki lub sypialni chorego? Sprawdzonym sposobem na likwidację uciążliwej bariery architektonicznej jest zamontowanie windy schodowej do transportu osoby starszej.

Krzesełko schodowe krzywoliniowe na schody kręte

Z komfortowym krzesełkiem schodowym kręte schody w domu przestaną być problemem

Pokonywanie schodów stanie się łatwiejsze z małą windą elektryczną do domu, która przewiezie Twojego współmałżonka nad stopniami w pozycji siedzącej. Solidne pasy bezpieczeństwa ochronią go przed wyślizgnięciem się z siedziska. A podłokietnikipodnóżek i tapicerowane oparcie zapewnią mu wygodę podczas korzystania z praktycznego krzesła schodowego dla seniora.

Obsługa windy schodowej jest bardzo prosta. Aby uruchomić urządzenie, naciśnij przycisk umieszczony na podłokietniku lub pilocie. Nie musisz robić nic więcej! Krzesełko schodowe samo przetransportuje bliską Ci osobę na piętro lub parter. Urządzenie jest zasilane prądem, dlatego nie wymaga od Ciebie użycia siły. Dzięki temu zapewni bezpieczeństwo oraz wygodę Tobie oraz Twojemu małżonkowi.

Krzesło schodowe Wrocław

Transport chorej osoby po schodach spiralnych? Dla krzesełka schodowego Otolift Modul Air to pestka!

Istnieją 2 rodzaje wind krzesełkowych – krzesła, które poruszają się po schodach o biegu prostym oraz urządzenia sunące po torze krzywoliniowym. Drugi typ wind dla seniora sprawdzi się doskonale na schodach:

– krętych,

– zabiegowych (kliknij tutaj, aby zobaczyć, jakie windy montujemy na schodach zabiegowych),

– wielobiegowych,

– spiralnych.

Jeżeli Twoje schody są strome lub bardzo wąskie, to rozważ założenie krzesełka schodowego krzywoliniowego dla osób starszych – Otolift Modul Air. W tym nowoczesnym urządzeniu objętym aż 3-letnią gwarancją zastosowano innowacyjną technologię „reverse drive”. Dzięki niej krzesełko może poruszać się częściowo lub całkowicie tyłem, aby jeszcze sprawniej przemieszczać się po wąskich schodach. Tylko spójrz, jak płynnie manewruje po klatce schodowej, omijając wszystkie przeszkody!

Opieka nad chorym współmałżonkiem może być łatwiejsza – i to niskim kosztem!

Krzesło schodowe na schody kręte można zamontować na niemal każdych schodach o skomplikowanym biegu. Jest to urządzenie przeznaczone do likwidacji barier architektonicznych, dlatego możesz obniżyć jego cenę, uzyskując dofinansowanie z PFRON. Finansowe wsparcie przysługuje osobom, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności. Skontaktuj się z ekspertami z firmy Windy Schodowe Rafała Kurzyny – chętnie doradzimy Ci jak uzyskać dotację dla osób niepełnosprawnych.

Chcesz pomóc małżonkowi bezpiecznie pokonywać schody? Dowiedz się, ile kosztuje krzesełko schodowe i zamów bezpłatną wycenę.

Zadzwoń do nas: +48 606 686 002,

+48 692 44 94 74 +48 698 132 056

lub wyślij wiadomość na adres: info@windy-schodowe.pl.

Zapraszamy do kontaktu!

Windy Schodowe

www.windy-schodowe.pl