× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
12 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Botoks czoła

Jak działa i kiedy stosuje się botoks?

Upływ czasu jest nieubłagany, a z biegiem lat nasza skóra traci zdrowy, naturalny wygląd. Pojawiają się wówczas różne oznaki starzenia się, w tym nieestetycznie wyglądające zmarszczki, na które narzekają kobiety i mężczyźni w coraz młodszym wieku. Z wiekiem skóra staje się coraz mniej elastyczna, a twarz nabiera srogiego, czasem nawet niemiłego wyglądu. I choć czasu nie można zatrzymać, medycyna estetyczna znalazła sposób na to, by ograniczyć skutki jego upływu. To toksyna bulionowa, zwana powszechnie botoksem, dzięki której jesteśmy w stanie przywrócić twarzy naturalny, zdrowy wygląd.

Co to jest botoks?

Botoks to substancja, którą wstrzykuje się w poszczególne partie twarzy, by spłycić zmarszczki i wygładzić jej rysy. W medycynie estetycznej botoks jest nazywany toksyną bulionową. To jad kiełbasiany – jedna z naturalnych trucizn, która – w odpowiedniej dawce – potrafi zahamować skutki starzenia się organizmu. Dzięki botoksowi skóra staje się odporna na marszczenie. To z kolei nadaje twarzy młodego wyglądu, o którym marzą zarówno kobiety, jak i mężczyźni, gdy upływ czasu zaczyna odciskać swoje piętno na ich wyglądzie zewnętrznym.

Jak działa botoks i kiedy się o stosuje?

Botoks jest wstrzykiwany pod skórę w precyzyjnie wybranych miejscach. Jego aplikacja wpływa na paraliż mięśni tam, gdzie utraciły one swoją jędrność oraz umiejętność kurczenia się. Dzięki temu skóra staje się rozluźniona i przestaje się marszczyć. To z kolei prowadzi do spłycenia już istniejących zmarszczek oraz zahamowania powstawania nowych. Toksyna bulionowa to idealne rozwiązanie w walce z nieestetycznymi śladami upływu czasu na naszej twarzy. Kurze łapki czy zmarszczki na czole z pewnością nie dodają nam uroku. Dlatego też botoks czoła i okolic oczu staje się coraz bardziej popularną praktyką. To właśnie tutaj powstawanie zmarszczek uwarunkowane jest mimiką twarzy. Botoks okolic ust powoduje również ich podniesienie, wpływając także na wygładzenie owalu twarzy.

Jakie dolegliwości leczy botoks?

Toksyna bulionowa może być również wykorzystywana jako środek lecznicy. Współcześnie z powodzeniem stosuje się ją w celu wspomagania leczenia chorób neurologicznych. Jak pokazują badania, botoks wykazuje dużą skuteczność w walce z takimi problemami, jak np. bruksizm i migrena. Jest on również coraz częściej stosowany w przypadku schorzenia, jakim jest alergiczny nieżyt nosa.

Botoks na lwią zmarszczkę

Jak wygląda zabieg wstrzyknięcia toksyny bulionowej?

Jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu, skóra zostaje schłodzona. Następnie w wybrane obszary wstrzykuje się odpowiednio dobraną ilość substancji. Dla przykładu, zmarszczki wokół czoła wymagają ostrzykiwania tej właśnie okolicy ośmiokrotnie. Tzw. kurze łapki ostrzykuje się natomiast po 3 razy z każdej strony. Cały zabieg zamyka się na ogół w kilkunastu minutach, a jego efekty widoczne są tuż po zakończeniu całego procesu. Jak przeczytać można w artykule https://derm-estetyka.pl/botoks-na-lwia-zmarszczke.html/, mogą one utrzymać się nawet do 6 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Wstrzyknięcie toksyny bulionowej jest zabiegiem mało inwazyjnym i uznawanym za bezpieczny. Nie wszyscy jednak mogą skorzystać z możliwości, jakie niesie ze sobą popularny botoks. Z zabiegów muszą zrezygnować m.in. kobiety w ciąży i karmiące piersią oraz osoby zmagające się z osłabieniem mięśni. Zabiegi nie są również przeznaczone dla tych, którzy zmuszeni są stosować leki przeciwbólowe, rozrzedzające krew. Inny termin zabiegu powinny wybrać także kobiety w trakcie menstruacji. Jak widać, botoks jest idealnym sposobem na wygładzenie lub spłycenie zmarszczek i poprawienie rysów twarzy, a nawet na walkę z różnego rodzaju chorobami. To dla wielu osób szansa na pozbycie się kompleksów, z której warto skorzystać, by przywrócić twarzy zdrowy, naturalny wygląd.