× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
21 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Endermologia 3D Icoone® Laser Med2 – czym jest i dlaczego warto z niej skorzystać?

Zgrabna sylwetka, zdrowa, jędrna i gładka skóra – to marzenie każdego człowieka. Oczywiście podstawą, fundamentem są zdrowe nawyki żywieniowe, czyli zbilansowana dieta oraz aktywność fizyczna, jednak rozwiązanie to nie zawsze przynosi szybkie efekty. W tej sytuacji warto skorzystać z innowacyjnego rozwiązania, jakim jest zabieg przy pomocy Icoone Laser Med2.

Zabieg wykonany z użyciem tego urządzenia pozwala szybko odzyskać skórze jędrność, usuwając jednocześnie zbędną tkankę tłuszczową.

Icoone Laser Med2 – innowacyjność i skuteczność.

Twórcą Icoone jest profesor Jean-Claude Guinberteau, który od lat zajmuje się chirurgią rekonstrukcyjną, zwracając szczególną uwagę na tkankę łączną. Naukowiec wykazał, że tkanka podskórna to sieć mikrowakuoli tworzących jedną strukturę. Stwierdzenie to znacznie odbiega od tradycyjnej koncepcji tkanki warstwowej, wskazując tym samym konieczność zastosowania nowego sposobu leczenia i regeneracji skóry.

Na czym polega zabieg Icoone®?

Zabieg Icoone® to innowacyjna metoda wielopłaszczyznowego oddziaływania na organizm. Można go nazwać Endermologią 3D ponieważ wykorzystuje jednocześnie trzy różne technologie które korzystnie działają na organizm:

1. Intensywnego masażu podciśnieniowego – 21 600 mikrostymulacji na minutę.
2. Laser 915nm który przenika w głąb tkanki tłuszczowej powodując lipolizę komórek tłuszczowych (utrata tkanki tłuszczowej).
3. Światło LED 650nm – pobudzenie fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny powodując efekt liftingu.

Połączenie wspominanych technologii pozwala efektywnie zredukować nagromadzoną tkankę tłuszczową, cellulit, rozstępy, zastoje wodne a także znacząco poprawić wygląd skóry. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny dla organizmu a jednocześnie bardzo przyjemny.

Korzyści które płyną z zastosowanie Icoone® Laser Med2:

– Kontrolowana i bezpieczna utrata tkanki tłuszczowej – zmniejszenie obwodów od 6 do 9 centymetrów (podczas 10 zabiegów wykonanych w okresie 4-5 tygodni).
– Likwiduje cellulit, obrzęki limfatyczne
– Redukuje blizny oraz rozstępy.
– Wpływa na przebudowę luźnej skóry powodując jej napięcie.
– Przyspiesza metabolizm.
– Działa szybko i spektakularnie.
– Głęboko stymuluje skórę.
– Wspomaga liposukcję.
– Nie uszkadza tkanek sąsiednich i naczyń krwionośnych.
– Stymuluje przebudowę skóry oraz pobudza do produkcji kolagenu i elastyny.
– Poprawia mikrokrążenie.
– Łagodzi objawy starzenia się skóry.
– Stymuluje pracę układu limfatycznego, niweluje obrzęki oraz stany zapalne.
– Po wykonanym zabiegu od razu można wrócić do codziennych zajęć/aktywności.
– Daje szybkie i trwałe efekty przy utrzymaniu zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej.

Jak wygląda i działa urządzenie Icoone Laser Med2?

Zoptymalizowana budowa Icoone w dużej mierze wpływa na efektowność zabiegu. Szczególnie ważne są specjalne głowice, wyposażone w rolki z mikrootworami masującymi ciało w czasie zabiegu. Znaczące jest również wykorzystanie technologii Roboderm®, dzięki której opracowywany obszar otrzymuje aż 21 600 mikrostymulacji na minutę.

Znajdujące się w głowicy rolki masujące posiadają mikrootwory co w połączeniu z podciśnieniem sprawiają, że skóra zostaje zasysana, a następnie masowana, czego efektem jest skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, luźnej skóry, rozstępów czy obrzęków limfatycznych. Podciśnienie można podczas zabiegu regulować, dostosowując je do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Jak przebiega zabieg Icoone®?

Zabieg na ciało trwa od 20 do 60 minut natomiast na twarz od 30 do 60 minut. Czas zabiegu zależy od zaawansowania zabiegu. Różnica polega na tym, że w przypadku twarzy zabieg przeprowadzany jest bezpośrednio na skórze, natomiast masażu całego ciała konieczne jest założenie specjalnego kostiumu.

Najpierw przeprowadzany jest 20 minutowy program bazowy obejmujący całe ciało, dostosowany pod potrzeby danej osoby (np. program likwidujący tkankę tłuszczową, program likwidujący cellulit, program likwidujący obrzęki limfatyczne itp.)
W kolejnym etapie opracowywane są obszary nad którymi szczególnie chcemy się skupić tzw. Fokusy. Podczas wykonywania fokusu, obszar zabiegowy jest intensywnie stymulowany przez 10 minut. Na 1 wizycie wykonuje się od 1 do 4 fokusów.

Icoone® Laser Med2 posiada 40 programów dla kobiet oraz 36 dla mężczyzn, dzięki czemu bez problemu można wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku doświadczony zabiegowiec który dobiera optymalne parametry zabiegowe, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

Zabieg jest nieinwazyjny oraz bezbolesny, dla prawie wszystkich osób ta metoda masażu podciśnieniowego Icoone jest bardzo przyjemna. Podczas pierwszych zabiegów niektóre osoby mogą odczuwać stymulację mocniej, jednak wtedy wystarczy o tym poinformować zabiegowca który zoptymalizuje parametry, żeby zabieg był bardzo komfortowy.

Efektywność zabiegu z użyciem Icoone Laser Med2.

Zabieg z użyciem Icoone może obejmować praktycznie każdą partię ciała. Najczęściej jest stosowany celem usunięcia tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz nieestetycznych rozstępów.

Doskonałe efekty przynosi w przypadku redukcji rozluźnionej skóry, blizn i bruzd. Skóra po wykonanym zabiegu staje się jędrna, gładka i napięta.

Zastosowany na skórę twarzy pozwala wygładzić i spłycić zmarszczki, również mimiczne, nic więc dziwnego, że rozwiązanie to często jest traktowane jako alternatywa do liftingu. Warto nadmienić, że Icoone pozwala pozbyć się podwójnego podbródka, a także wymodelować owal twarzy.

Artykuł powstał przy współpracy z gabinetem medycyny estetycznej LaseroweWOW z Tarnowskich Gór.