× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

chelatacja

Efektywne leczenie chorób sercowo-naczyniowych

Skuteczne oczyszczanie organizmu z toksyn

Chelatacja EDTA to jedna z najbardziej skutecznych metod polegających na oczyszczeniu organizmu z toksyn, a także wapnia i metali ciężkich. Substancjie te mogą nawet latami odkładać się w tętnicach, a w ten sposób tworzyć tak zwane złogi. EDTA jest w stanie związać się z wolnymi rodnikami, które mają niekorzystny wpływ na działanie organizmu, gdyż mogą prowadzić do uszkodzenia śródbłonka. Dodatkowo kuracja ma na celu usunięcie wapnia z blaszek miażdżycowych. Dzięki czemu oczyszczone zostają naczynia krwionośne z tak zwanych złogów lipidowo – cholesterolowych. Im większe złogi miażdżycowe znajdują się w naczyniach krwionośnych tym w większym stopniu utrudniają one przepływ krwi kropka konsekwencją tego jest wolniejszy przepływ krwi, co z kolei prowadzi do mniejszego doprowadzenia tlenu oraz substancji odżywczych do wszystkich komórek oraz tkanek organizmu.

Profesjonalne leczenie chorób sercowo-naczyniowych

Chelatacja EDTA ma na celu zwiększenie drożności naczyń krwionośnych, aby w ten sposób krew mogła przepływać swobodnie nie tylko przez duże naczynie krwionośne, lecz także przez bardzo małe. W konsekwencji komórki zostają lepiej dotlenione, a także odżywione co przekłada się na efektywniejsze działanie narządów wewnętrznych, lepsze odżywienie organizmu, wzrost kondycji, a także lepsze samopoczucie psychiczne. Najczęściej chelatacja przeprowadzona jest u tych pacjentów, u których doszło do zatrucia metalami ciężkimi. Może to wynikać między innymi w związku z oddychaniem powietrzem przepełnionym smogiem, zanieczyszczeniami, metalami. Ponadto duży wpływ ma także jakość żywności, która także pełna jest chemikaliów. Tym samym zabieg może być przeprowadzony także profilaktycznie.

Sprawdzona terapia w leczeniu układu krwionośnego

Chelatacja EDTA dedykowana jest w szczególności osobom, które dotknięte są miażdżycą naczyń krwionośnych, a także zmianami zwyrodnieniowymi. Udrażnianie naczyń krwionośnych zaczyna się od najmniejszych żył. W ten sposób znacznie poprawia się ukrwienie organizmu, przez organizm może uzyskać nowe siły i prawidłowo funkcjonować. Chelatację EDTA warto przeprowadzić także w przypadku wystąpienia choroby wieńcowej kropka jest to tak zwana choroba niedokrwienna serca. Charakteryzuje się ona zwężenie lub nawet zamknięciem światła tętnic, co ogranicza możliwość dopływu krwi do serca. Zabieg ten można wykonać także po zawale serca lub przypadku niedokrwienia kończyn oraz zaburzeń krążenia mózgowego w szczególności u osób starszych.