× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

domowe spa

Domowe spa rozwiązaniem na trudny czas pandemii

O wyjeździe, choćby tylko na weekend, do spa marzy każdy z nas. Relaks, odpoczynek i odżywienie dla naszej skóry to coś, co warto sobie zafundować szczególnie w ponure, jesienne dni.

Tymczasem przez pandemię koronawirusa nasze życie, w tym nasze plany na spędzenie wolnego czasu, muszą ulec zmianie. Z zabiegów spa nie trzeba jednak rezygnować – można urządzić sobie prawdziwe, domowe spa.

Zapomnieć o problemach

Czas spędzony na zabiegach mających na celu poprawę naszej urody i zrelaksowanie się to momenty, w których możemy nieco oderwać się od codzienności. Zmiana otoczenia dodatkowo sprzyja dobremu nastrojowi i spojrzeniu na życie z innego perspektywy. Niestety, tymczasowo wyjazdy musimy odłożyć na bok, jednak w dalszym ciągu warto się trochę zrelaksować, gdyż niestety, pandemia dostarcza nam tylko kolejnych powodów do zmartwień i trosk. Czas, który spędzimy na drobnych rytuałach, takich jak długa, aromatyczna kąpiel, nałożenie maseczki na twarz czy nasmarowanie balsamem całego ciała spowoduje, że nie tylko poczujemy się piękniej, ale i oderwiemy nasze myśli od codziennych kłopotów i utrapień. Domowe spa w czasie pandemii to doskonały sposób na relaks i odpoczynek, który teraz szczególnie nam się należy.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W czasie pandemii nie możemy zapomnieć o tak ważnej kwestii, jaką jest bezpieczeństwo. Pozostając w domu najlepiej chronimy siebie, swoją rodzinę i innych. Oczywiście wyjazd do spa to bardzo kusząca perspektywa, jednak warto ją odłożyć na lepsze czasy. Ograniczenie do minimum kontaktów międzyludzkich powoduje zmniejszenie ryzyka zarażenia się koronawirusem. Jest to bardzo ważne w kontekście ochrony naszego zdrowia, a także życia. Bezpieczeństwo powinno być teraz na pierwszym miejscu, natomiast dbanie o urodę z pomocą profesjonalistów można pozostawić nieco z tyłu. Równie dobrze możemy postawić na domowe, bezpieczne spa. Jeżeli zaś chcemy pomóc salonom urody, które są w dosyć trudnej sytuacji finansowej ze względu na brak klientów, możemy wykupić voucher podarunkowy. Oferują go niemal wszystkie salony spa, a sam w sobie będzie stanowił piękny prezent dla bliskiej osoby. Voucher możemy również wykorzystać my sami, gdy tylko sytuacja epidemiczna ulegnie poprawie.

 Pomysł dla dwojga

Domowe spa w czasie pandemii to rozwiązanie nie tylko dla jednej osoby, ale i dla pary. Ostatecznie do spa też najczęściej wybieramy się z osobą towarzyszącą, dlatego w domu warto zaangażować w nasze działania partnera. Wspólna kąpiel czy masaż pozwolą nie tylko spędzić miło czas, ale i scalić związek. Czas epidemii to doskonały moment na to, aby zbliżyć się do siebie i nieco popracować nad naszym związkiem. Domowe spa jest do tego najlepszą możliwą okazją. Warto zaangażować partnera również w wybór kosmetyków czy zabiegów, jakie danego dnia sobie zafundujecie. Jeżeli zaś partner nie wykazuje chęci, w domowe spa możemy zaangażować przyjaciółkę lub siostrę. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla singielek. Co prawda pandemia nakazuje nam izolację społeczną, jednak domowe spa można również zorganizować z zachowaniem zasad bezpieczeństwa – dystansu czy niekorzystania z tych samych siebie kosmetyków. 

Domowe spa wydaje się być idealnym rozwiązaniem na czas pandemii. Pozwala nie tylko zadbać o swój wygląd, ale i wypocząć i oderwać się od codzienności. To właśnie tego potrzebujemy w tych trudnych i niepewnych czasach. Dodatkowo warto zaangażować w organizację domowego spa partnera, co scali związek u umocni więź pomiędzy mężczyzną a kobietą. 

Autor artykułu
Artykuł przygotowany przez ekskluzywny Hotel Bristol ze strefą SPA położony w Górach Świętokrzyskich w miejscowości Busko Zdrój