× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
28 marca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

foropter

Czym jest foropter?

W żadnym gabinecie okulistycznym nie może zabraknąć urządzenia, którym jest foropter. Umożliwia ono dokładne badanie wzroku, a tym samym postawienie dobrej diagnozy i ewentualne dobranie odpowiednich szkieł. To niezwykłe urządzenie powstało w XX wieku, a dziś są dostępne nawet jego wersje elektroniczne. Dowiedz się więcej z artykułu!
 

Foropter z całą pewnością jest wielofunkcyjnym urządzeniem o zróżnicowanym wyposażeniu,
w którego skład wchodzą:

  • soczewki sferyczne i cylindryczne
  • różnego rodzaju filtry optyczne
  • pryzmaty
  • cylinder skrzyżowany
  • inne rozwiązania, które umożliwiają jak najdokładniejsze pomiary.

    W mdt są dostępne 2 rodzaje foropterów zarówno tych manualnych, jak i elektronicznych. Badanie z użyciem obydwu typów urządzeń pozwoli uzyskać bardzo dokładne wyniki. Dlaczego? O tym napiszemy w dalszej części artykułu.

    Jak przeprowadzić badania za pomocą foropterów?
  • Badanie przeprowadzone za pomocą 2 rodzajów urządzeń, czyli elektronicznego i manualnego będzie bardziej precyzyjne. W coraz większej liczbie gabinetów i zakładów optycznych znajduje się jednak foropter elektroniczny, ponieważ dzięki wysokiemu stopniowi automatyzacji jest urządzeniem prostszym i szybszym w obsłudze. Kolejną zaletą jest wygoda i intuicyjność obsługi. Popularność urządzeń elektronicznych nie przekreśla jednak popularności tych manualnych, które mają wielu zwolenników, a także są stosowane pomocniczo w celu zwiększania precyzji pomiaru. Badanie przy pomocy obydwu typów tych urządzeń jest niezwykle proste. Kolejną zaletą jest to, że nie wiąże się dla pacjenta z żadnym dyskomfortem, ponieważ jest ono bezbolesne. Kompleksowe badanie umożliwia rzetelne zbadanie ewentualnych programów, a tym samym precyzyjne zdiagnozowanie wady wzroku i dobranie odpowiednich okularów.

    Na co zwrócić uwagę przy doborze sprzętu okulistycznego?

    Pierwszym najważniejszym czynnikiem jest uwzględnienie preferencji i potrzeb.
    Każdy gabinet okulisty lub optometrysty może mieć inne wyposażenie. Tak, jak pisaliśmy warto rozważyć opcję posiadania dwóch rodzajów foropterów. Ważne jest zaufanie profesjonalnym firmom, które ułatwią wybór marki tak, aby sprostać wszelkim stawianym oczekiwaniom. Firma mdt od ponad 20 lat wspiera okulistów w diagnostyce i leczeniu chorób oczu, oferując dostęp do najnowocześniejszego sprzętu. Foroptery MDT mają w ofercie zarówno urządzenia manualne, jak i nowoczesne modele elektroniczne. Wśród nich najlepszym przykładem jest urządzenie japońskiej marki Tomey.