× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

cordyceps

Czym charakteryzują się grzyby cordyceps?

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że zdrowie jest najważniejsze. Nikt z nas nie chce być chory, dlatego robimy wszystko, aby unikać wszelkich schorzeń. Dobrze się odżywiamy, uprawiamy aktywność fizyczną, a także stronimy od używek. Niekiedy jednak jest to za mało, dlatego warto wspomagać się wszelkimi suplementami diety. Za taki środek możemy uznać grzyby cordyceps, które charakteryzują się wieloma zaletami. Co trzeba wiedzieć na ten temat?

Cordyceps – co to jest?

Cordyceps to nic innego jak grzyb, który charakteryzuje się bardzo wieloma zastosowaniami w klasycznej medycynie chińskiej. Roślina ta bardzo pozytywnie wpływa na nasz układ immunologiczny, dlatego znacząco poprawia naszą wydolność tlenową. Co więcej, wykazuje ona działanie antyzapalne oraz chroni przed wolnymi rodnikami. Wiele osób określa tego grzyba jako supergood, czyli substancję, której potencjał odżywczy jest po prostu nieskończony. Produktem, w którym znajdziemy tę roślinę jest między innymi Fohow Oral Liquid.

Czy grzyby Cordyceps zwiększają nasze libido?

Za sprawą znacznego uproszczenia utleniania glukozy w czasie oddychania tlenowego, cordyceps przez wielu uważany jest za potencjalny środek na impotencję. Bardzo efektywne wykorzystywanie tlenu poprawia nasz przepływ krwi w prąciu, co pozytywnie oddziałuje na męskie libido oraz erekcję. W związku z tym opisywana roślina może okazać się naprawdę pomocna w walce z niepłodnością, bez nadmiernego oddziaływania na poziom testosteronu.

Cordyceps a komórki nowotworowe – co warto wiedzieć?

Jakiś czas temu zostały przeprowadzone badanie, który wykazały wpływ Cordyceps’u na komórki nowotworowe. Środek ten przyczynia się do ich niszczenia, co w efekcie ogranicza ich proliferację oraz ewentualne przerzuty. Szczególnymi właściwościami Cordyceps odznaczył się w przypadku komórek rakowych raka płuc, wątroby oraz jelita grubego. Na tym jednak nie koniec, wykazano także ochronne działanie grzyba w przypadku osób, które borykają się z leukopenią, która jest efektem stosowania chemioterapii. W związku z tym Cordyceps to środek, który pomaga sporej części osób walczących z rakiem.