× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Czego można się spodziewać w klinice dentystycznej

Czy to nie cudowne, że dzieci idą spać wcześnie ze szczęśliwymi twarzami tylko dlatego, że straciły ząb i czekają na niespodziankę od wróżki Tooth? Nawet jako dorośli, niektórzy z was mogą potajemnie chcieć wierzyć w Wróżkę Zębów z całą jej magią. Nie dotyczy to jednak zabiegów dentystycznych, jeśli chodzi o rutynowe badania lekarskie u dentysty.

Większość z was nie zdaje sobie sprawy z tego, z czym będzie się tam zmierzyć i ma tendencję do nerwowego myślenia o nieznanych procedurach. Zawsze dobrze jest wiedzieć, co czeka na Ciebie w klinice. Poniższy opis przedstawia małe pojęcie o różnych procedurach dentystycznych, które są często wykonywane przez dentystę. Przed kolejną wizytą u dentysty sprawdź, czego możesz się spodziewać:

Leczenie kanałowe

Jest to jeden z najczęstszych problemów, którymi zajmuje się dentysta. Podczas leczenia kanałowego dentysta otwiera zraniony ząb i czyści tkankę, która została w nim zainfekowana. Następnie stosuje się odpowiednie leki, a przestrzeń jest wypełniana i zamykana. Zainfekowany ząb, o ile nie jest leczony, może powodować poważne choroby dziąseł. Kanał korzeniowy ratuje ząb i zapobiega zastąpieniu go sztucznym implantem. 

Ekstrakcje zębów

Innym bardzo częstym powodem wizyty u dentysty jest usunięcie zęba. Dzieci mogą potrzebować ekstrakcji zębów mlecznych, podczas gdy dorośli mogą odwiedzić zęby stałe. We wszystkich przypadkach łagodny środek znieczulający nakłada się na okolice korzenia zęba. Następnie dentysta prosi o położenie się, a następnie usuwa ten ząb za pomocą wymaganych narzędzi.

Proces jest prosty, kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o ekstrakcjach zębów i innych zabiegach dentystycznych. Ponieważ obszar drętwieje przed rozpoczęciem procedury, nie odczujesz bólu. Po zakończeniu procesu otrzymasz leki zapobiegające infekcjom i otrzymasz poradę, aby cieszyć się dużą ilością lodów.

Wymiana koron i czapek

Gdy ząb zostanie uszkodzony, złamany lub zraniony, może być konieczna wymiana korony. Tej procedury nie można ukończyć podczas jednej wizyty. Dentysta będzie musiał wykonać zdjęcie rentgenowskie uszkodzonego zęba, a następnie zamówić czapkę lub koronę wykonaną z porcelany, metalu, a nawet akrylu. Po zdrętwiałym zębie wszelkie obecne infekcje zostaną usunięte, a wnętrze zostanie dobrze umyte.

Tymczasowe wypełnienie będzie wykonywane, dopóki nie zdobędziesz sztucznej korony. Porcelanowa nasadka przypomina oryginalny ząb, dlatego wielu pacjentów wybiera ten wybór. Podczas następnej wizyty korona jest zakładana na uszkodzony ząb i w razie potrzeby możesz wyjść z lekiem.

Inne zabiegi dentystyczne

Wiele innych zabiegów dentystycznych wykonywanych regularnie przez dentystę wymienionych jest poniżej:

  • Protezy
  • Wypełnienia i naprawy
  • Badanie raka jamy ustnej
  • Implant Zębów
  • Wybielanie zębów
  • Okleiny
  • Klejenie
  • Aparat ortodontyczny
  • Mosty i implanty

Regularne wizyty u dentysty w celu kontroli dentystycznej są równie ważne, jak regularne kontrole ciała. Mówi się, że klucz do zdrowego ciała często zaczyna się od utrzymania właściwej higieny jamy ustnej.