× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

nietrzymanie moczu u mężczyzn

Co pomaga na nietrzymanie moczu u mężczyzn?

Nietrzymanie moczu jest problemem nie tylko kobiecym, ale też męskim. W jaki sposób można zredukować tę dolegliwość u mężczyzn?

Ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn

W łagodzeniu nietrzymania moczu u mężczyzny bardzo pomocne są ćwiczenia mięśni dna miednicy, które również określane są jako mięśnie Kegla.

Takie ćwiczenia na nietrzymanie moczu u mężczyzn pomagają w poprawie pracy układu moczowego, by zapobiegać wyciekowi moczu przy osłabieniu mięśni dna miednicy. Można rozpoznać je po nietrzymaniu moczu, które pojawia się podczas śmiechu, kasłania czy kichania.

Ćwiczenia mięśni Kegla wykonuje się przez zaciskanie mięśni i ich rozluźnianie. Mięśnie te można wykryć podczas wstrzymywania moczu – to one odpowiadają za jego wstrzymanie.

Trening pęcherza moczowego u mężczyzny

Dobre efekty, szczególnie w przebiegu pęcherza neurogennego – nadreaktywnego, dają treningi pęcherza moczowego. W przebiegu schorzenia jak nietrzymanie moczu ćwiczenia dla mężczyzn tego typu polegają na oddawaniu moczu według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Na początku można oddawać mocz przykładowo co 1-2 godziny, a potem stopniowo zwiększać ten czas do 2,5 godzin, 3. godzin. Pozwala to na łatwiejsze opanowanie pracy pęcherza i wydłużenie czasu pomiędzy wizytami w toalecie.

Wyroby chłonne dla mężczyzn

Dla poprawy codziennego komfortu warto zdecydować się na majtki chłonne, wkładki urologiczne dla mężczyzn czy pieluchomajtki. Dzięki specjalnemu wkładowi wyroby te absorbują wilgoć i wiążą nieprzyjemne zapachy.

Wyroby chłonne na nietrzymanie moczu dla mężczyzn zakupić można w różnych wariantach pod względem ich chłonności czy rozmiarów. Pozwala to na dobranie odpowiednich typów produktów.

Zdrowy styl życia przy nietrzymaniu moczu u mężczyzn

Warto też wskazać na znaczenie zdrowego stylu życia, gdy dochodzi do problemów z nietrzymaniem moczu.

Zalecana jest przede wszystkim zdrowia dieta, która będzie umożliwiała redukcję zaparć, ponieważ sprzyjają one nietrzymaniu moczu. Ważne jest więc, by zawierała ona odpowiednio dużo błonnika oraz wody.

Nie należy również pić napojów, które mogą spowodować podrażnienie pęcherza. Zalicza się do nich napoje gazowane, alkohole, napoje z dużą ilością kofeiny. Ponadto powinno się unikać produktów, które są pikantne.