× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

5 powodów, dla których warto spróbować cateringu dietetycznego

5 powodów, dla których warto spróbować cateringu dietetycznego

Diety pudełkowe zyskują na popularności w coraz szybszym tempie. Ludzie na całym świecie coraz częściej decydują się na dostarczanie gotowych posiłków do domu. Fit catering odniósł w ostatnich latach ogromny sukces. Jakie są powody, dla których ludzie wybierają catering dietetyczny zamiast jedzenia na mieście lub gotowania w domu?

1. Zdrowie

Klienci uwielbiają fit catering, ponieważ jest on przygotowywany we współpracy i z najlepszymi dietetykami. Fachowi dietetycy są w stanie dopasować indywidualny plan żywieniowy dla każdego klienta. To także dobry pomysł, aby zapewnić sobie najlepsze możliwe odżywianie.

Możesz mieć pewność, że dieta przyniesie pożądany efekt, ponieważ jest przygotowana przez profesjonalistów. Ważne są nie tylko cele wagowe. Menu jest starannie opracowane, aby zaspokoić zapotrzebowanie na wszystkie makro- i mikroelementy. Samodzielne zarządzanie tym wszystkim może być trudne. Dieta pudełkowa daje pewność, że odpowiednie proporcje węglowodanów, białek i minerałów są zaspokajane dla indywidualnych potrzeb każdej osoby. Posiłki te są również dobrze dobrane, ponieważ mają ogromny wpływ na zdrowie.

2. Wygoda

Nie każdy lubi gotować. Mniej osób lubi gotować i sprzątać po sobie. Przygotowując posiłki na własną rękę, trzeba też pamiętać o zakupie określonych produktów. Zamawiając catering dietetyczny nie musisz się o to martwić. Możesz po prostu odebrać gotowy posiłek na 24 godziny i zabrać go ze sobą do pracy.

Sprawdź: Dieta bezglutenowa: Przewodnik dla początkujących z planem posiłków

3. Oszczędność czasu

Nawet ci, którzy uwielbiają gotować, muszą przyznać, że bywa to czasochłonne. Staje się to jeszcze bardziej uciążliwe, gdy weźmiemy pod uwagę zmywanie naczyń i sprzątanie po skończonym posiłku. Aby mieć produkty pod ręką, trzeba je najpierw kupić. To wymaga wyprawy do sklepu i długich godzin spędzonych między półkami, kasami i przygotowywaniem listy zakupów.

4. Smak

Fit catering używa tylko wysokiej jakości produktów, aby zapewnić zadowolenie naszych klientów. Możesz być pewien ich wyśmienitego smaku, ponieważ są one przygotowywane przez najlepszych kucharzy. Menu zostało opracowane tak, aby było zdrowe i smaczne, a jednocześnie pozwalało klientom odkrywać nowe smaki.

5. Różnorodność

Ogromną zaletą jest szeroki wybór opcji dietetycznych, jakie ma do zaoferowania catering dietetyczny. Dzięki temu klienci mogą znaleźć menu idealnie dopasowane do swoich gustów i potrzeb. Dieta Samuraja przeznaczona jest dla osób, które regularnie ćwiczą i są aktywne fizycznie. Dieta ta skupia się na spożywaniu w pierwszej kolejności posiłków białkowych i tłuszczowych, a dopiero później węglowodanowych.

Dieta ketogeniczna jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz szybko schudnąć. Chociaż ilość węglowodanów jest minimalna, opiera się na tłuszczach, które mogą stanowić nawet 80% źródła energii.