× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

peruka

Włosy doczepiane a tupety – co lepsze?

Zdrowe i lśniące włosy są marzeniem każdej kobiety. Dzięki nim można czuć się zmysłowo i pięknie. Niestety nie każda kobieta została obdarzona bujną i idealną fryzurą. Na szczęście istnieją możliwości, dzięki którym marzenie może stać się rzeczywistością. 

Włosy doczepiane

Włosy doczepiane cieszą się rosnącą popularnością, dzięki prostej aplikacji i małej inwazyjności. Dzięki technologii istnieje możliwość doczepiania włosów samodzielnie, zyskując oczekiwany efekt bez konieczności spędzenia wielu godzin w salonie fryzjerskim. Włosy doczepiane są w różnych długościach, kolorach oraz strukturach. W zależności od posiadanego budżetu można zdecydować się na zakup włosów naturalnych lub syntetycznych. Szukając dobrego sklepu z włosami doczepianych można przejrzeć ofertę sklepu Wigsss.com. Cena jest zależna od zastosowanego włosa, gęstości i długości pasm. Zdarza się, że dla uzyskania lepszego efektu będzie konieczne kupienie więcej niż jednego kompletu, to może obciążyć budżet. Na rynku, każdego roku pojawiają się nowe produkty i metody aplikacji, jedne z najpopularniejszych to:

  • Włosy Flip In, sztuczne włosy są doczepiane do naturalnych za pomocą niewidocznej żyłki. Jednak, aby osiągnąć idealny efekt będzie konieczna pomoc obsługi salonu
  • Włosy Tape On, metoda polegająca na złączeniu pasm z naturalnymi włosami za pomocą dwustronnej taśmy, jednak bywa to obciążające dla naturalnych włosów
  • Włosy Clip I, sztuczne włosy doczepia się do pojedynczych pasm naturalnych włosów, za pomocą niewielkich spineczek

Zalety i wady doczepianych włosów

Wśród zalet można wymienić:

  • Szeroką gamę kolorów, struktur i długości
  • Dzięki coraz większej konkurencji, zyskuje się włosy doczepiane z wyższej jakości materiałów
  • Są dedykowane osobom, którym zależy na okolicznościowym przedłużaniu włosów

Z wad można wyróżnić:

  • Mogą powodować dyskomfort
  • Noszone przez długi czas mogą obciążyć naturalne włosy
  • Nieumiejętnie doczepione mogą widocznie się odcinać od włosów naturalnych

Tupety

Tupety są perukami, które można samodzielnie założyć na głowę, mocowanie jest bardzo łatwe dzięki spinkom clip in. Wpływają pozytywnie na poczucie pewności siebie, ponieważ skutecznie zakryją wypadające włosy. Najlepiej się sprawdzą tupety z naturalnych włosów, są delikatne i posiadają miękką strukturę. Wyglądem przypominają naturalną fryzurę, co jest ich największą zaletą. Tupety okażą się lepsze przede wszystkim w sytuacji przerzedzenia włosów. Tupety nie szkodzą skórze, wykonane z wysokiej jakości materiałów są jak najbardziej bezpieczne. Istnieje wiele modnych i ciekawych fryzur, każdy znajdzie dla siebie idealny tupet.