× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
14 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

trycholog

Trycholog – czyli jak przebiega leczenie wypadających włosów

Włosy są bardzo często naszą wizytówką. Zadbane oraz bujne świadczą o tym, że jesteśmy osobami, które przykładają sporą wagę do wyglądu. Z drugiej strony włosy przetłuszczone i z rozdwojonymi końcówkami sprawiają, że nasza osoba jest odbierana często jako człowiek niechlujny oraz nieprzykładający uwagi do detali. Co jednak w przypadku, w którym mimo naszych wszelkich starań nasze włosy wypadają? Warto wtedy udać się do trychologa.

Kim jest trycholog?

Trycholog to specjalista, który zajmuje się diagnozą oraz leczeniem schorzeń związanych z włosami oraz skórą znajdującą się na głowie. Dla wielu osób trycholog Bielsko-Biała jest ostatnią deską ratunku, gdy inne metody nie działają. Jest to błędne podejście, ponieważ wcześniejsza wizyta u lekarza może sprawić, że nasze schorzenie zostanie wyeliminowane szybciej. Tym sam zaoszczędzimy nie tylko pieniądze, ale również czas. Dzięki nowoczesnej aparaturze oraz rozwijającej się wiedzy w tym temacie trycholog może bardzo szybko zdiagnozować problem oraz wdrożyć w życie plan eliminacji kłopotu. Nie można jednak zapominać, że warto korzystać tylko z usług sprawdzonego trychologa, jak np. https://medmix.pl/trycholog/. Będziemy mieli wtedy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z procedurą lekarską, a sam proces leczenia zakończy się stosunkowo szybko.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Przed samym procesem leczenia wypadania włosów warto zastanowić się, dlaczego włosy w ogóle zaczęły wypadać. Sam proces wypadania włosów jest naturalny. Każdego dnia człowiek traci włosy, jednakże jest ich na tyle mało, że nie widzimy tego podczas wykonywania codziennych obowiązków. W zamian tego rosną nam nowe włosy i tym samym osiągamy stan równowagi. Problem zaczyna się jednak w momencie, kiedy włosy wypadają w takich ilościach, że proces ich odbudowy nie jest wystarczający. Wtedy do akcji powinien wkroczyć trycholog Bielsko-Biała, który zdiagnozuje problem.

Najczęstsze przyczyny wypadania włosów:

  • genetyka;
  • stres;
  • źle dobrana dieta;
  • stan zapalny organizmu;
  • problemy skórne głowy;
  • poród;
  • leki.

Trycholog – jak wygląda proces leczenia wypadających włosów?

Po diagnozie problemu trycholog Bielsko-Biała przyjmuje plan zabiegów, których celem jest odbudowa cebulek włosów na głowie. Najpopularniejszymi zabiegami w tym kierunku są mezoterapia igłowa oraz peptydowa terapia włosów. Ich celem jest wstrzyknięcie do skóry głowy odpowiedniego zestawu witamin i aminokwasów, które spowodują zwiększoną aktywność cebulek włosów. Wbrew powszechnej opinii zabiegi te nie są bardzo bolesne, a sam pacjent nie odczuwa wielkiego dyskomfortu. Według specjalistów pierwsze efekty są już widoczne od 2 do 4 zabiegów. Jest to na pewno motywacja dla osób, które od wielu lat walczą z wypadającymi włosami.

Powyższe metody są inwazyjne i wymagają wkłuwania się w skórę głowy pacjenta. W przypadku mniejszych problemów z wypadaniem włosów trycholog może zalecić terapię domową. Jest to nic innego jak zestaw preparatów, które pacjent musi zażywać w swoim domu. Zazwyczaj są to różnego typu szampony oraz serum, które mają za zadanie odnowić strukturę cebulek włosów.

Jak zapobiegać wypadaniu włosów?

Wszyscy doskonale wiemy, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Podobnie jest z włosami. Warto dowiedzieć się w tym aspekcie więcej, ponieważ być może nasze nawyki prowadzą nas prosto do problemów z włosami. Pierwszą rzeczą, o którą powinniśmy zadbać, jest nasza dieta. Warto, aby była ona zbilansowana oraz składała się głównie z nieprzetworzonych produktów. Drugą kwestią są kosmetyki, które stosujemy do pielęgnacji włosów. Warto przejrzeć ich skład i dowiedzieć się, czy przypadkiem jakiś ze składników nie będzie powodował osłabienia naszych włosów. Jeżeli stosujemy leki, należy dowiedzieć się, czy nie sprawią one problemów z wypadaniem włosów. Dopilnowanie tych trzech kwestii może wyeliminować nas z kręgu zagrożonych wypadaniem włosów. Zapobieganie wypadaniu włosów jest stosunkowo łatwe, ale konieczna przy tym jest samodyscyplina, aby pilnować naszych nawyków.