× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
12 czerwca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Ręczniki szybkoschnące

Ręczniki szybkoschnące – dlaczego warto je mieć?

Mokry ręcznik – to zmora każdego, kto marzy o przyjemnym zakończeniu kąpieli albo o maksymalnie komfortowych warunkach podczas dbania o higienę podczas letniego biwaku. A jak wiadomo, podczas wędrówki z plecakiem trudno zorganizować ręcznikowi warunki do tego, żeby spokojnie pozbył się wilgoci, ośmielany ciepłymi promieniami słońca. Podobnie podczas wizyty na basenie – na koniec sesji trzeba wytrzeć się do sucha, ale mokry ręcznik trzeba schować do bagażu – i liczyć na to, że nie zbutwieje podczas powrotu do domu. Każdy, kto często mierzy się z takimi okolicznościami, powinien znaleźć sobie ręcznik szybkoschnący.

Ręczniki szybkoschnące – komfort i wygoda

Producenci sprzętu sportowego zajmują się przede wszystkim przygotowywaniem takich akcesoriów, które umożliwiają aktywny odpoczynek i branie udziału w konkretnej sportowej rozgrywce. Jednak po każdej pełnej adrenaliny zabawie nadchodzi moment, kiedy trzeba otrzeć pot z czoła i odświeżyć się po wysiłku. Właśnie dlatego w asortymencie sklepu ze sprzętem sportowym można znaleźć nie tylko odzież do ćwiczeń, ale też specjalne ręczniki, które przydadzą się każdemu zwolennikowi sportowego trybu życia i ekscytujących przygód.

Ręczniki szybkoschnące to pomysłowa alternatywa dla bawełnianych ręczników, które czekają na nas w zaciszu łazienki, gdzie schną tak długo, jak potrzebują – i na pewno zdążą wyschnąć, zanim znów się okażą potrzebne. Tymczasem ręcznik szybkoschnący zachowuje się właśnie tak, jak sugeruje jego nazwa. Potrafi tego dokonać między innymi dlatego, że tworzy się go z mikrofibry – tkaniny, która szybko chłonie wodę i jednocześnie potrafi szybko pozbyć się wilgoci.

Warto zaznaczyć także i to, że mikrofibra jest bardzo trwała, odporna na mechaniczne uszkodzenia – także te, które mogłyby powstać w czasie prania. Ta wytrzymałość na zużycie sprawia, że jeden ręcznik szybkoschnący może zostać wiernym towarzyszem bardzo wielu przygód: od wycieczek spędzanych pod namiotem po treningi na siłowni.

Za tym, żeby ręcznik szybkoschnący zabierać ze sobą dosłownie wszędzie, przemawia także to, że jest lekki i kompaktowy. Łatwo utrzymać go w czystości, złożyć i odseparować od innych bagaży niesionych w torbie czy plecaku. Większość modeli ma wszytą gumkę – i to ona sprawia, że zużyty ręcznik można bardzo łatwo i szybko złożyć w estetyczną paczuszkę. Wielu producentów dodaje jeszcze specjalny pokrowiec, w którym można ukryć złożone właśnie zawiniątko. W ten sposób przed chwilą użyty ręcznik można zmienić w estetyczną paczuszkę, suchą na zewnątrz.