× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

przeszczep włosów

Przeszczep włosów metodą FUE

Follicular Unit Extraction, znane również jako przeszczep FUE to na chwilę obecną nie tylko najbardziej innowacyjna, ale również najbezpieczniejsza metoda transplantacji włosów dostępna w Polsce. Polega ona na pobraniu mieszków włosowych od pacjenta decydującego się na przeszczep i przeszczepieniu ich w inne miejsce. Włosy najczęściej pobiera się z tyłu oraz boków głowy, ponieważ w tych okolicach są one najsilniejsze. Warto podkreślić fakt, że zabieg przeprowadza się bez ingerencji chirurgicznej czy też użycia skalpela. Przeszczep FUE Unshaven stanowi idealną alternatywę dla pacjentów, którzy rozważają możliwość przeprowadzenia przeszczepu włosów, ale nie mogą pozwolić sobie na wydłużenie czasu niezbędnego do powrotu do swojego wyglądu z przed transplantacji. Dlaczego tak jest? To proste ten przeszczep włosów nie wymaga golenia tak zwanej okolicy dawczej głowy.  

Przebieg przeszczepu FUE 

Przeprowadzenie przeszczepu włosów powinno zostać poprzedzone specjalistyczną konsultacją w trakcie której lekarz wyjaśnia wszelkie niuanse związane z zabiegiem. Następnie po wyznaczeniu terminu pacjent stawia się w klinice. W trakcie zabiegu lekarz prowadzący całą procedurę przystępuje do pobrania pojedynczych mieszków włosowych wraz z tkanką skórną występującą wokół nich. Następnie zostają one umieszczone z przodu lub na czubku głowy, czyli w tych obszarach głowy gdzie jest ich zdecydowanie mniej lub nie ma ich wcale. Warto mieć na uwadze, że przeszczepione włosy są mocne i trwałe. Dzięki zastosowaniu FUE można nie tylko uzupełnić ubytki owłosienia spowodowane łysieniem, ale także obniżyć linię włosów. 

Główne atuty przeszczepu FUE

Koronnymi zaletami przeszczepu włosów metodą FUE bez wątpienia jest bezinwazyjność oraz brak widocznych blizn. Dzięki pobraniu mieszków włosowych od pacjenta ewentualne ryzyko związane z odrzuceniem lub powikłaniami związanymi z przeszczepem zostały zminimalizowane do minimum. Ponieważ przeszczep włosów przeprowadzany jest przy użyciu miejscowego znieczulenia pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do domu. Przeprowadzenie przeszczepu Fue Unshaven pozwala nie tylko na szybki powrót do codziennych obowiązków, ale również skraca okres rekonwalescencji. 

Przeszczep FUE Unshaven pozwala na jednorazowe przeszczepienie do 1700 graftów

Co do zasady przeszczep FUE Unshaven jest zdecydowanie bardziej pracochłonną procedurą niż klasyczny przeszczep FUE. Rezultatem czego, jest fakt że w trakcie jednego zabiegu można maksymalnie pobrać do 1700 graftów. W przypadku pacjent wymagających transplantacji 3000 implantów wiąże się to z koniecznością przeprowadzenia dwóch osobnych sesji zabiegowych.