× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
26 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Przeszczep włosów metodą FUE

Przeszczep włosów metodą FUE – czym jest, dla kogo i gdzie go wykonać?

Gdy masz do czynienia z wypadanie włosów z powodu choroby czy urazu, czasami jedynym rozwiązaniem jest leczenie chirurgiczne, w postaci zabiegu przeszczepu włosów. W zakresie transplantacji włosów, wiele się jednak zmieniło w ostatnich latach i dziś, przeszczep włosów jest prostszy, a jego efekty widoczne szybciej. Pomaga w tym zwłaszcza przeszczep włosów metodą FUE. Czym jest ta metoda? Jak się przygotować do przeszczepu włosów? Jakie są wskazania? Skąd pobierane są przeszczepione włosy? Jak wygląda zabieg przeszczepu włosów?

Metoda przeszczepu włosów FUE – na czym polega?

Problem łysienia dotyka coraz więcej osób. Przyczyny wypadania włosów mogą być różnorakie, ale odpowiedź może być jedna – przeszczep metodą FUE. Przeszczep włosów FUE to metoda transplantacji, polegająca na tym, że z okolic potylicy, ze skóry głowy, tam, gdzie włosy są najsilniejsze, pobiera się fragmenty, zawierające wiele mieszków włosowych. 

Następnie, pobrane od pacjenta mieszki, przeszczepia się w miejsce z ubytkiem. Co ważne – cały proces jest bezbolesny i nie wymaga skalpela, bo lekarz pobiera pojedyncze mieszki, występujące na skórze głowy, oraz tkankę skórną wokół. Tak przeszczepione włosy są trwałe i mocne.

Metoda FUE to nowoczesny zabieg i jednocześnie niezwykle bezpieczny. Jeśli cierpisz z powodu łysienia, wypadania włosów i marzysz o tym, aby znów wyglądać jak dawniej – metoda FUE jest dla Ciebie!

Wskazania, przeciwwskazania do przeszczepu włosów i co zyskujesz po przeszczepie włosów?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy przeszczep włosów jest dla Ciebie, warto wiedzieć, jakie są wskazania do zabiegu. Gdy męczy cię nadmierne wypadanie włosów, masz zakola, cierpisz na łysienie androgenowe czy na jakiś rodzaj łysienia pourazowego, masz blizny – zdecydowanie można ten zabieg zalecić.

Warunkiem jest także brak przeciwwskazań takich jak łysienie plackowate, cukrzyca, nieuregulowane ciśnienie, choroby zakaźne skóry głowy.

Co niezwykle istotne, taki przeszczep, daje ci naturalny efekt, szybki i długotrwały efekt, a także brak szwów i blizn. Dodatkowymi zaletami są równomierne rozmieszczenie włosów, bezpieczeństwo zabiegu, szybki powrót do zdrowia i codziennych czynności.

Na czym polega przeszczep włosów? Przebieg zabiegu

Do zabiegu transplantacji włosów trzeba się przygotować. Do wykonania zabiegu przeszczepu włosów niezbędna będzie konsultacja lekarska i konieczność wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. Dwa tygodnie wcześniej, nie zaleca się spożywania aspiryny czy leków zawierających kwas acetylosalicylowy. Dzień wcześniej nie wolno pić alkoholu i mocnej kawy.

Sam zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Lekarz dokona mikroskopijne nacięcia, pobierze mieszki i dokona ich przeniesienia w docelowe miejsce. 

Okres rekonwalescencji jest krótki i trwa 7 do 14 dni. Proces gojenia jest jednak zwykle szybki, dzięki czemu bez żadnej widocznej blizny, będziesz mógł szybko zobaczyć efekt. Po samym zabiegu, przez krótki czas trzeba porzucić intensywny wysiłek fizyczny, ograniczyć codzienną aktywność sportową, ograniczyć spożywanie alkoholu i chronić miejsce zabiegu przed zakażeniem.

Skuteczność przeszczepu włosów może być niezwykle wysoka, o ile wykonasz go w dobrym miejscu. Co powiesz na to, aby klinika przeszczepu włosów była jednocześnie okazją do wyjazdu do pięknego kraju? To właśnie oferuje cię Klinka Jack Strong Hair. Zaufało nam już wiele osób i było zadowolone i zadziwione, w jak szybki i profesjonalny sposób, przebywając w cudownym miejscu – można się pozbyć swoich problemów. Ze szczegółową ofertą możesz zapoznać się na stronie https://jackstronghair.com/