× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
28 lutego, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Pierwsze okulary korekcyjne

Pierwsze okulary korekcyjne. Jak je wybrać?

Wiadomość o posiadaniu wady wzroku i konieczności codziennego noszenia okularów korekcyjnych to dla wielu osób szok. Warto jednak podejść do tego, jak do nowej przygody i potraktować okulary jako dodatek do naszego wizerunku oraz praktyczne narzędzie ułatwiające codzienne funkcjonowanie. Abyśmy codziennie chętnie po nie sięgali, konieczne jest prawidłowe dopasowanie okularów do urody, a także inwestycja w dobrej jakości szkła, które zapewnią nam optymalną jakość i ostrość widzenia. Sprawdźmy, w jaki sposób wybrać swoje pierwsze okulary korekcyjne, aby korzystanie z nich szybko weszło nam w nawyk!

Gdzie zamówić okulary korekcyjne dobrej jakości?

Przed zakupem okularów należy zawsze odwiedzić okulistę. Lekarz zbada nasze oczy oraz wypisze receptę na szkła o odpowiednich parametrach, dzięki którym odzyskamy optymalną jakość widzenia. Okulary składają się jednak nie tylko ze szkieł, ale także z oprawek. Obecnie w sprzedaży dostępny jest ich bardzo szeroki i zróżnicowany wybór – wszystko po to, aby każdy ich użytkownik miał szansę znalezienia wśród nich modelu, który idealnie trafi w jego gusta. Na początku swojej przygody z noszeniem okularów możemy zarówno zainwestować od razu w markowe oprawki, jak i kupić ich nieco tańsze odpowiedniki.

Jak dopasować okulary korekcyjne?

Istotne jednak, aby okulary były właściwie dopasowane do naszej twarzy. W związku z tym, warto wybrać się do salonu optycznego i spędzić tam nieco czasu na poszukiwaniu idealnego kształtu i koloru oprawek. Kiedy już będziemy wiedzieli, które z nich najlepiej pasują do naszej urody, okulary korekcyjne możemy zamówić zarówno w salonie, jak i zdecydować się na ich zakup online. Ta druga opcja to świetny wybór zwłaszcza, jeśli zależy nam na zakupie dobrej jakości okularów w korzystnej cenie. Niestety, w sklepach internetowych nie przymierzymy oprawek, dlatego warto wcześniej odwiedzić stacjonarny salon optyczny.

Okulary korekcyjne z dodatkowymi powłokami. W które z nich warto zainwestować?

W dzisiejszych czasach okulary korekcyjne to nowoczesne rozwiązania, które mogą być wyposażone w dodatkowe udogodnienia. Składają się na nie przede wszystkim specjalne powłoki, które posiadają wybrane szkła. Zakup takich okularów warto rozważyć w szczególności, jeśli na co dzień pracujemy przed komputerem lub po prostu chcemy w jeszcze lepszy sposób chronić swoje oczy. Warto zwrócić szczególną uwagę na dwie powłoki, a mianowicie antyrefleks i Blue Control.

Co daje powłoka antyrefleksyjna w okularach korekcyjnych?

Powłoka antyrefleksyjna to obecnie standard w większości szkieł okularowych. Jej zadaniem jest eliminowanie szkodliwych refleksów świetlnych i ochrona przed nimi oczu. Antyrefleks przyda się, jeśli regularnie korzystamy z komputera, smartfona i telewizora, a także prowadzimy auto. Powłoka Blue Control, coraz częściej spotykana w wysokiej jakości okularach korekcyjnych, ma natomiast za zadanie eliminować szkodliwe światło niebieskie, emitowane przez ekrany nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Warto w nią zainwestować, jeśli pracujemy przed komputerem, a także regularnie korzystamy z urządzeń wyposażonych w ekrany.