× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
27 maja, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

Odkamieniacz w płynie Kenwood

Odkamienianie urządzeń domowych jest bardzo ważną czynnością, która powinno wykonywać się regularnie. W przeciwnym razie kamień uprzykrzy funkcjonowanie akcesoriów gospodarstwa domowego upośledzając ich możliwości produkcyjne. Wzrost zużycia prądu, gorsza jakość wyprodukowanych napojów czy przytkanie otworów w żelazku to tylko kilka z negatywnych cech, które są spowodowane kamieniem. Odkamieniacz w płynie Kenwood potrafi usunąć kamień w kilkanaście minut!

Odkamieniacz w płynie Kenwood – działanie

Zalegający kamień nie dostaje się do urządzeń wraz z powietrzem. Największym winowajcą wytrącania się kamienia jest twarda woda, która w Polsce jest bardzo popularna. Twarda woda to woda, w której znajduje się spora ilość jonów wapnia i magnezu. Z reguły są to minerały potrzebne dla zdrowia człowieka jednak w procesie podgrzewania takiej wody wytrąca się opisywany kamień. W takiej sytuacji odkłada się osad w postaci węglanów wapnia i magnezu tworząc biały nalot. Wraz z każdym kolejnym rozgrzewaniem wody i wykonywaniem przykładowo kawy ilość osadu sukcesywnie się powiększa. Po zrobieniu kilkudziesięciu, albo kilkuset kaw ilość osadu jest przytłaczająco – wtedy smak i aromat wyprodukowanej kawy z reguły pozostawia wiele do życzenia.

Odkamieniacz w płynie Kenwood potrafi rozpuścić zalegający osad sprawiając, że kamień zniknie z urządzeń zaledwie w kilka chwil. Odkamieniacz w płynie Kenwood jest bardzo prosty w użytkowaniu – wystarczy jedynie dolać go do zbiornika wodnego danego urządzenia, a następnie rozpocząć proces odkamieniania. Płyn sam wykona całą robotę podczas przechodzenia roztworu wodnego przez elementy z kamieniem.

Co ile wykonywać proces odkamieniania urządzeń domowych?

Odkamienianie urządzeń domowych z pewnością powinno być wykonywane regularnie. Powinno się je przeprowadzać w zależności od częstotliwości użytkowania z danego urządzenia. Przykładowo dla ekspresu do kawy przy standardowym domowym użytkowaniu odkamieniacz w płynie Kenwood powinien być stosowany raz na dwa miesiące.