× Portal pełni rolę zaplecza SEO i treści na nim są treściami sponsorowanymi. Informacje znajdujące się na portalu nie są poradami medycznymi. Aby zasięgnąć porady medycznej, należy skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu lub specjalistą.
22 lipca, 2024

Portal o zdrowiu i medycynie

Zdrowie odżywianie, aktywność fizyczna – Travel-med.pl

materac

Materace kokosowe – dlaczego są tak popularne?

Wysokiej jakość sen ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego. Żebyśmy mogli wstawać rano wypoczęci i pełni energii musimy spać na odpowiednim materacu. Do wyboru mamy różnego rodzaju produkty, jednak materace kokosowe zyskały w ostatnim czasie na popularności. Ca ma na to wpływ i dlaczego warto zwrócić uwagę na kokosowe materace Anhel? Na te pytania odpowiemy poniżej.

Jak powstają maty kokosowe?

Maty kokosowe, które wykorzystuje się w materacach, powstają ze zmiękczonych włókien orzecha kokosowego. W procesie produkcji łączy się je z mleczkiem lateksowym i tak powstaje sprężysta i elastyczna mata kokosowa. Ponadto produkty wykonane z naturalnych włókien kokosa są przewiewne, trwałe i odporne na odkształcenia, dlatego możemy być pewni, że kokosowy materac firmy Anhel posłuży nam przez długie lata.

Rodzaje materaców kokosowych

Wśród materacy, w których zastosowane zostały włókna kokosowe, wyróżnia się:

  • materace kokosowe z piankami – jest to połączenie maty kokosowej z lateksem, standardową pianką, wysokoelstyczną lub termoelastyczną,
  • materace kokosowe kieszeniowe – te produkty to połączenie wkładu sprężynowego kieszeniowego lub bonelowego z matą kokosową,
  • materace kokosowe nawierzchniowe – tzw. topery, to tak naprawdę dodatkowe maty, które możemy umieścić w pokrowcu naszego starego materaca lub na kanapie.

Materace kokosowe – dla kogo?

Kokosowe materace Anhel zyskały ogromną popularność przede wszystkim ze względu na to, że posiadają one właściwości antyalergiczne. We włóknach kokosowych występują naturalne sole mineralne. Zapobiegają one rozwój bakterii, grzybów oraz roztoczy we wnętrzu materaca. Dlatego materace koksowe są wybierane dla noworodków, dzieci oraz osób cierpiących z powodu alergii.

Mata kokosowa charakteryzuje się wysoką twardością. W związku z tym, materace, w których wykorzystano naturalne włókna kokosowe, polecane są dla osób o większej wadze oraz tych, które preferują sen na twardszym podłożu.

Ponadto produkty z matą kokosową wykazują się wysoką przewiewnością. Mata nie dopuszcza do zawilgocenia materaca, szybko wchłania i oddaje wilgoć, ponieważ zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.

Kolejną grupą, która powinna zdecydować się na zakup kokosowego materaca, są osoby z wadami postawy. Dla tych ludzi dobrym rozwiązaniem będzie połączenie maty kokosowej z warstwą pianki termoelastycznej, wysokoelastycznej lub lateksowej. Taki materac idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i doskonale wspiera kręgosłup. Takie produkty są także polecane osobom, które pragną zapobiec wadą postawy, np. tym którzy długie godziny spędzają w pozycji siedzącej.